HaberlerDakka HaberleriEmine Erdoğan Bangladeş'te

Emine Erdoğan Bangladeş'te - Dakka Haberleri

DAKKA (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar'daki çatışmadan kaçıp Bangladeş'e sığınan Rohingya Müslümanlarını ziyaret etmek amacıyla yerel saatle gece 03.00'te Bangladeş'e geldi.

Emine Erdoğan Bangladeş'te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arakanlı Müslümanların sığındığı kampları ziyaret etmek için Myanmar sınırına yakın Cox's Bazar kentine geldi. Gece saatlerinde Shahjalal Uluslararası Havaalanı'na inen Türk heyetini Bangladeş Dışişleri Bakan Yardımcısı Shahriar Alam karşıladı. Heyette Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan ile Bilal Erdoğan yer alıyor.
Emine Erdoğan'ın Rohingya Müslümanlarının kaldığı kampı ziyaretinin ardından Bangladeş'in başkenti Dakka'ya dönüp, Bangladeş Başbakanı Shek Hasina ile Arakanlı Müslümanlar hakkında görüşme yapacağı bildirildi.

Emine Erdoğan Bangladeş’te

SIRADAKİ HABER
}