Ankara haber: Bakan Kurtulmuş, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Kuçkarov ile bir araya geldi

Ankara haber: Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 'Özbekistan'ın turizm alanında yapacağı bütün atılımlarda Türkiye olarak her türlü desteği sağlamaya, her türlü birikimimizi paylaşmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum' dedi.

Bakan Kurtulmuş, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Kuçkarov ile bir araya geldi

Bakan Kurtulmuş, çeşitli programlar için Türkiye'ye gelen Özbekistan Başbakan Yardımcısı Camşid Anvaroviç Kuçkarov ile bir araya geldi. Bakanlık toplantı salonunda heyetler arası yapılan görüşmede iki ülke arasında kültürel ve turizm alanında sürdürülebilecek çalışmalar ele alındı. Bakan Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada dost ve kardeş Özbekistan heyetini Türkiye'de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, yeni dönemde birçok alanda Özbekistan ile çalışma içerisinde olacaklarını bildirdi. Özbekistan ile yapılacak çalışmalardan birisinin de kültür ve turizm alanı olduğunu belirten Kurtulmuş, şunları söyledi:
'Özbekistan çok geniş tarihi, kültürü ile hakikaten dünyanın önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya adaydır. Özbekistan'ın turizm alanında yapacağı bütün atılımlarda Türkiye olarak her türlü desteği sağlamaya, her türlü birikimimizi paylaşmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Özbekistan'ın sahip olduğu kültürel miras aynı zamanda Türk halkının da kabul ettiği kültürel bir mirastır. Dolayısıyla Özbekistan'a taşıdığı bu kıymet dolayısıyla ayrıca değer veririz.'
Kurtulmuş, iki kardeş ülke olarak ortak kültürel değerlerin nasıl geliştirilebileceği ve el ele daha güzel bir geleceğe nasıl yürüneceğinin konuşulması gerektiğini söyledi.
Özbekistan Başbakan Yardımcısı Kuçkarov ise Türkiye ile Özbekistan'ın ortak yapacağı birçok işin olduğunu, çok uzun zamandan beri yapmak istedikleri işlerin biriktiğini ifade etti. Türkiye'deki çalışmalarına İstanbul'dan başladıklarını anlatan Kuçkarov, Türk yatırımcılarla yaptıkları görüşmelerin çok olumlu geçtiğini söyledi.

Bakan Kurtulmuş, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Kuçkarov ile bir araya geldiEN ÇOK OKUNANLAR

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

1 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

2 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

3 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti


SIRADAKİ HABER