HaberlerDenizli haberSarayköy'de TOKİ konutlarının yapımına başlandı

Sarayköy'de TOKİ konutlarının yapımına başlandı - Denizli haber

Denizli'nin Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile ilçeye yapılacak 403 konutun temel kazım çalışmaları başladı.

Sarayköy'de TOKİ konutlarının yapımına başlandı

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde TOKİ ve ilçe belediyesi işbirliğinde yapılacak konutların inşaatının kazım başladı. Alan düzenleme çalışmalarının başlaması ardından Trafo Mahallesi'ndeki TOKİ şantiyesini ziyaret eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, incelemelerde bulundu.
Yoğun ilgi gören TOKİ konutlarında prosedürler tamamlanarak proje başlatıldı. Trafo Mahallesi'ne 122 metrekarelik 3+1 ile 85 metrekarelik 2+1 şeklinde yapılacak olan 403 konutun yapılacağı alanda düzenleme çalışmaları yapılıyor.
TOKİ konutlarının temel kazım çalışmalarının başlaması ardından Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Arık ve belediye meclis üyeleri Trafo Mahallesi'ne kurulan şantiye çalışmaları yerinde inceledi.
Sarayköy halkına söz verdikleri bir projenin daha hayata geçmesinden mutluluk duyduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 'Bizim göreve gelmeden önce ilçemize söz verdiğimiz ve en önemli prestij projelerimizden birisin olan TOKİ konutlarının yapımına başlandı. Bugün 403 TOKİ konutun temellerinin kazımına başlandı. 1 inşaat firmamız bugün itibari ile Trafo Mahallemiz civarındaki parsellerde toplam 20 blok yapılacak inşaatlarının 5 tanesinin kazımını gerçekleştirdi. 10 gün içinde de temel atma olacağı belirtiliyor. 550 günlük iş süresiydi ama firmamız konutları daha kısa zamanda teslim edecek olduğunu bize belirtti. Bir şehir söz verdiğimiz gibi Sarayköyümüzün gelişim yeri olan Trafo Mahallemizde doğuyor olacak. Çocuklarımızın oynadığı, yeşil alanlarda vakit geçirdikleri, camilerinden ezan sesleri yükselen, okulundan çocuk sesleri gelen güzel bir şehri hayal ediyoruz' diye konuştu.
Hak sahiplerine ve Sarayköy halkına hayırlı olmasını dileyen Başkan Özbaş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a, İlçe Meclis üyelerine ve proje süresi boyunca destek veren tüm Sarayköy halkına teşekkür etti.

Sarayköy’de TOKİ konutlarının yapımına başlandıSIRADAKİ HABER
}