İzmir haber: Taksi dolmuş sahipleri Şoförler Odası'na tepkili

İzmir haber: Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka tramvayını hizmete almasının ardından aynı hat üzerinde çalışan Karşıyaka-Bostanlı-Mavişehir taksi dolmuşları hatları iptal edildiği için çalışmayı bıraktı. Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala ile görüşen taksi dolmuş hat sahipleri, hukuki ve idari konularda görüş alışverişinde bulundu.

Taksi dolmuş sahipleri Şoförler Odası'na tepkili

Karşıyaka Öğretmenevi'nde yapılan toplantıya katılan taksi dolmuş sahipleri yaşadıkları mağduriyeti ve hayal kırıklığını dile getirdi. Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, mağdur olduklarını araçlarının değerlerinin yüzde 50 düştüğünü yeni maliyetler çıktığını anlatan araç sahiplerini tek tek dinledi. Taksi Dolmuş Durak Başkanı Ersin Biran, 'Taksiciliğin birinci amacı kamu hizmetidir. Yaşam alanları dışında ana arterlere uzak yolcuların olmadığı bir alanda çalışmamız isteniyor. Biz yolcularımızın büyük çoğunluğunu tanıyoruz. İnecekleri durakları biliyoruz. 60 yıllık bir durak gelenekleriyle birlikte yok artık. Hattımızın iptal edildiğine dair UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararı elimize adli tatilde geçti. Adli tatil sonrası başvurumuzu yapmak için bekledik. 60 yıllık durağımız bir kararla iptal edilmiş oldu. Bostanlı-Örnekköy adı altında yeni bir hat oluşturuldu' diye konuştu.
'Odadan hizmet beklemek hakkımız'
İzmir Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın yanlarında olmadığını belirten taksi dolmuş sahipleri, 'Sizin gibi bizi yürekten dinleyen bizimle gelişmeleri paylaşan bir oda yöneticisi yok' dedi. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, 'Zor günümde yanımda olmayan oda başkanı ne zaman yanımızda olacak? Eylem yapmak çözüm üretmez. Oda sizin adınıza bugüne kadar gerekli girişimleri yapması gerekiyordu. Hepimiz taksi sahibi olarak aynı haklara sahibiz. Oda Başkanı olarak seçilen kişi de sizden benden farksız bu konuda. Yaşadığınız sıkıntının çözümü için oda ile birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Bu konuda çözümü bulacak ana merci ve UKOME kararları alınırken uygulanırken orada olan tek yetkili merci odadır' diye konuştu.

Taksi dolmuş sahipleri Şoförler Odası’na tepkiliEN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

2 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

3 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

4 Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

5 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

6 Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

Hepsi bir senaryonun gereği

7 Hepsi bir senaryonun gereği...

Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

8 Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

9 Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

Kamyonetin altında kaldı

10 Kamyonetin altında kaldı


SIRADAKİ HABER