İzmir haber: Taksi dolmuş sahipleri Şoförler Odası'na tepkili

İzmir haber: Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka tramvayını hizmete almasının ardından aynı hat üzerinde çalışan Karşıyaka-Bostanlı-Mavişehir taksi dolmuşları hatları iptal edildiği için çalışmayı bıraktı. Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala ile görüşen taksi dolmuş hat sahipleri, hukuki ve idari konularda görüş alışverişinde bulundu.

Taksi dolmuş sahipleri Şoförler Odası'na tepkili

Karşıyaka Öğretmenevi'nde yapılan toplantıya katılan taksi dolmuş sahipleri yaşadıkları mağduriyeti ve hayal kırıklığını dile getirdi. Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, mağdur olduklarını araçlarının değerlerinin yüzde 50 düştüğünü yeni maliyetler çıktığını anlatan araç sahiplerini tek tek dinledi. Taksi Dolmuş Durak Başkanı Ersin Biran, 'Taksiciliğin birinci amacı kamu hizmetidir. Yaşam alanları dışında ana arterlere uzak yolcuların olmadığı bir alanda çalışmamız isteniyor. Biz yolcularımızın büyük çoğunluğunu tanıyoruz. İnecekleri durakları biliyoruz. 60 yıllık bir durak gelenekleriyle birlikte yok artık. Hattımızın iptal edildiğine dair UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararı elimize adli tatilde geçti. Adli tatil sonrası başvurumuzu yapmak için bekledik. 60 yıllık durağımız bir kararla iptal edilmiş oldu. Bostanlı-Örnekköy adı altında yeni bir hat oluşturuldu' diye konuştu.
'Odadan hizmet beklemek hakkımız'
İzmir Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın yanlarında olmadığını belirten taksi dolmuş sahipleri, 'Sizin gibi bizi yürekten dinleyen bizimle gelişmeleri paylaşan bir oda yöneticisi yok' dedi. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, 'Zor günümde yanımda olmayan oda başkanı ne zaman yanımızda olacak? Eylem yapmak çözüm üretmez. Oda sizin adınıza bugüne kadar gerekli girişimleri yapması gerekiyordu. Hepimiz taksi sahibi olarak aynı haklara sahibiz. Oda Başkanı olarak seçilen kişi de sizden benden farksız bu konuda. Yaşadığınız sıkıntının çözümü için oda ile birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Bu konuda çözümü bulacak ana merci ve UKOME kararları alınırken uygulanırken orada olan tek yetkili merci odadır' diye konuştu.

Taksi dolmuş sahipleri Şoförler Odası’na tepkiliEN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

2 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

3 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

4 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

5 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

6 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

7 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

8 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

İşadamı oğlunu öldürdü

9 İşadamı oğlunu öldürdü

Girişim yok

10 Girişim yok


SIRADAKİ HABER