HaberlerAydın HaberleriAydın'da sıcaklıklar 3 ila 5 derece artacak

Aydın'da sıcaklıklar 3 ila 5 derece artacak - Aydın Haberleri

Türkiye genelinde yarından itibaren etkili olmaya başlayacak olan sıcak hava dalgası nedeniyle Aydın'da hava sıcaklıklarının 3 ila 5 derece artacağı bildirildi.

Aydın'da sıcaklıklar 3 ila 5 derece artacak

Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre yarından itibaren önümüzdeki hafta boyunca yurt genelinin sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar Ege Bölgesi genelinde yağış beklenmiyor. Bölgenin açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak ve mevsim normallerinin Çanakkale, İzmir, Aydın ve Manisa'da 3-5, Balıkesir'de 7-9 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Çanakkale'de 31, İzmir'de 35, Manisa ve Balıkesir'de 36, Aydın'da 37 dereceye yükselmesi bekleniyor.
Mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

SIRADAKİ HABER
}