HaberlerAydın HaberleriAydın'da servis araçlarına modern sistem geliyor

Aydın'da servis araçlarına modern sistem geliyor - Aydın Haberleri

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni eğitim öğretim yılına kısa bir süre kala Aydınlı öğrencilerin güvenliğine yönelik olarak servis araçları ile ilgili tüm önlemleri aldıklarını ifade etti.

Aydın'da servis araçlarına modern sistem geliyor

Başkan Özlem Çerçioğlu, Aydın'da okul servislerinde gerekli her türlü önlemlerin alındığını vurgulayarak, Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurul Kararı ile servis araçlarına GSP sistemi kurulmasını zorunlu hale getirdiklerini ifade etti.
Yeni eğitim öğretim yılında her türlü denetim mekanizmasının faaliyette olacağını ve en ufak aksaklığa izin vermeyeceğini belirten Başkan Çerçioğlu, 'Ben de bir anneyim. Eğitim çocuklarımız için en önemli kavram. Bu yüzden konuya hassasiyetle yaklaşıyorum. Son zamanlarda Ülkemizde bazı servis araçlarında yaşadığımız sıkıntıların Aydınımızda yaşanmaması için Biz Büyükşehir Belediyesi olarak haziran ayında UKOME'den bir karar geçirdik. Bu karar doğrultusunda tüm okul servislerinde Veli bilgilendirmeyi içeren GSP sistemi ve öğrencilerimizin araçta online izlenebileceği kamera sistemini zorunlu hale getirdik. Bu sistem ile birlikte ailelere belirli bir şifre verilerek, aileler servisin ne zaman geleceğini, çocuklarının servisten ne zaman indiğini, çocuklarının seyahat süresince içeride durumlarını anlık olarak görebilecekler' diyerek velilere müjdeyi verdi.
Sisteme Geçmeyenin Ruhsatı İptal Olacak
Sistemin bu yıl uygulanacağını belirten Çerçioğlu, 'Bu yıl servisler bu uygulamaya geçecek eğer geçmezse yasal olan tüm cezaları uygulayacağız. Hatta ruhsatlarını iptal etme noktasına kadar gideceğiz. Bu sisteme geçmeyen araçların ruhsatlarını iptal edeceğiz' dedi.
Servis araçlarına uygulanacak yeni sistemin çok yerinde bir uygulama olduğunu belirten veliler, Özlem Çerçioğlu'na teşekkürlerini ilettiler.
İzmir'de yaşanan kötü olay sonrasında yeni eğitim öğretim yılına az bir süre kalmasından dolayı servis konusunda telaş içinde olduklarını belirten veliler, Başkan Çerçioğlu'nun servis araçlarını modern ve güvenli hale getirecek olmasıyla rahat bir nefes aldı.

SIRADAKİ HABER
}