HaberlerMersin HaberleriToroslar Belediyesi'nden Ayrancı'ya yapay şelale

Toroslar Belediyesi'nden Ayrancı'ya yapay şelale - Mersin Haberleri

Toroslar Belediyesi, Gözne yolu üzerinde bulunan Ayrancı mevkinde yapay şelale yaparak, çevresini düzenledi. Yapay şelale, vatandaşların beğenisi topladı.

Toroslar Belediyesi'nden Ayrancı'ya yapay şelale

Dinlenme alanı ve doğal yayla suyu ile tanınan Ayrancı mevki, yapay şelalenin yanı sıra yan tarafında bulunan binada gerçekleştirilen ahşap dış cephe uygulaması ve zeminine döşenen kaplama taş ile daha estetik bir görünüme kavuştu.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Ayrancı'yı ziyaret ederek şelale önünde hatıra fotoğraf çektiren vatandaşlarla sohbet etti. Tuna, burada yaptığı açıklamada, 'Toroslarımız; doğal güzellikleri, yaylaları ve yemek kültürünün yanında tarihi yapısıyla da ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Tarihi ve turistik mekanlarda gerçekleştirdiğimiz düzenleme ve yenileme çalışmalarımızla ilçemize gelen ziyaretçilerin en çok ilgisini eski tarihi dokuların korunması çekiyor. Bunun yanı sıra kent estetiğine yaptığımız yeni dokunuşlarla ilçemizin çehresini değiştiriyoruz. Ayrancı mevkimiz de Gözne yolu güzergahımız üzerinde bulunan ve vatandaşlarımızın sürekli dinlenmek amacıyla uğradığı bir mekandı. Burayı daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla düzenleme ve yenileme çalışmaları yaptık. Burada oluşturduğumuz yapay şelalemiz de farklı bir görünüm kazandırdı. Ayrıca şelalenin yan tarafında atıl halde bulunan binayı da ahşap dış cephe uygulaması ile yeniliyoruz. Işıklandırmasını da yaptığımız yapay şelalemiz, gece gündüz demeden vatandaşlarımızın ilgisini görüyor' dedi.

Toroslar Belediyesi’nden Ayrancı’ya yapay şelale

SIRADAKİ HABER
}