HaberlerKonya HaberleriBüyükşehir Zabıta yenilikçi uygulamaları ile örnek oluyor

Büyükşehir Zabıta yenilikçi uygulamaları ile örnek oluyor - Konya Haberleri

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, son yıllarda yeniden yapılanan ve toplumun ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği yenilikçi uygulamalarıyla dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıtasının birçok ilke imza atarak Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi.

Büyükşehir Zabıta yenilikçi uygulamaları ile örnek oluyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 191 yıldır şehirlerin güvenliği ve halkın huzuru için çalışan Zabıta Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladı. Zabıta Teşkilatının, günümüzde şehirlerin modern hale gelmesi, şehir kültürünün hakim olması için belediyenin vitrini olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığının son yıllarda toplumun ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği yenilikçi uygulamalarıyla dikkat çektiğini ve birçok ilke imza atarak Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi. Konya'da Engelli Hakları Amirliği, Turizm Zabıtası, Atlı Zabıta Amirliği, Emniyet ile ortak trafik ekibi, İlan ve Reklam Denetim Amirliği, Mobil Park Polisi ve motorize ekipleri ile örnek çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Akyürek, geceyi gündüze katarak çalışan bütün zabıta mensuplarına teşekkür ederek, Zabıta Teşkilatı'nın 191. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Akyürek, 9 Eylül Cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde saat 11.00'da düzenlenecek Zabıta Haftası kutlamalarına bütün Konyalıları davet etti.
Zabıta her zaman yanınızda
Engelli Hakları Zabıta Amirliği ile engellilerin sorunlarına çözüm üreten Büyükşehir Zabıtası, engelli dernekleri ile yakın işbirliği içinde çalışmalarını yürütüyor, özel eğitim alan çocuklarla her yıl pek çok etkinlik düzenliyor. Turizm Zabıtası uygulaması ile şehre gelen misafirlerin karşılaştıkları sorunlara anında çözüm üreten Zabıta, misafirlere ihtiyaç duydukları bilgilendirmeyi de sağlıyor.
Emniyet işbirliği ile örnek uygulamalar
İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Türkiye'de bir ilk olarak kurulan ortak trafik ekibi ile trafikte yaşanan sorunları çözmek için birlikte çalışan Büyükşehir Zabıta, yine İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirdiği Mobil Park Polisi uygulaması ile şehirde bulunan bütün parkların denetimini ortak ekiplerle yaparak güvenliği sağlıyor. Büyükşehir Zabıta bünyesinde kurulan motorize ekipler ise, karşılaşılan sorunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla hizmet veriyor.
Atlı zabıta amirliği
Tarihi bir başkent olan Konya'nın dokusuna uygun olarak Atlı Zabıta Amirliği kuran Büyükşehir Belediyesi, şehirde hayvan sevgisini yaygınlaştırmanın yanı sıra, engebeli ve büyük parklarda Zabıta hizmetlerini de bu şekilde yürütüyor. Yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini toplayan Atlı Zabıtalar, yurt içinde düzenlenen çeşitli programlara ve binicilik müsabakalarına da katılıyor. İlan ve Reklam Denetim Amirliği ise, daha önce gelişi güzel dağıtılan çevre kirliliğine yol açan el ilanları ve reklamları bir düzen altına alıyor.

Büyükşehir Zabıta yenilikçi uygulamaları ile örnek oluyor

SIRADAKİ HABER
}