HaberlerDüzce HaberleriYakın Karadeniz Baja Rallisi startı verildi

Yakın Karadeniz Baja Rallisi startı verildi - Düzce Haberleri

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi'nin destekleriyle Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen 'Yakın Karadeniz Baja Rallisi' Anıtpark'tan start aldı.

Yakın Karadeniz Baja Rallisi startı verildi

Düzce'de bu yıl 15 Temmuz şehitleri Abdullah ve Erol Olçok anısına yapılan Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi Türkiye Enduro ve ATV şampiyonası Düzce Valisi Zülkif Dağlı VE Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in start vermesi ile başladı. Yarışçılar ilk gün programında Anıtpark'ta hazırlanan özel parkurda sıralama için yarıştırlar. Motosiklet tutkunları 4 gün boyunca sırasıyla Kaynaşlı, Akçakoca, Çilimli, Cumayeri, Gümüşova, Gölyaka ve Kaynaşlı'da hazırlanan parkurlarda yarışacaklar.
Toplamda 450 kilometre yol yapacak olan yarışçılar, Kaynaşlı Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri'nde yarışı sonlandıracaklar.
Yarış ile ilgili olarak açıklama yapan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 'Yakın Karadeniz Baja Rallisi'nin ikincisinin startını verdik. Bu yılki yarışlarımız 4 gün boyunca 4 etapta devam edecek ve 450 kilometre sürecek. Bu yıl ki yarışlarımızı 15 Temmuz Şehitlerimizin anısına isimlendirdik. Bugün ki yarışlara Abdullah Olçuk ve Erol Olçuk ismini verdik. Etabın 4 gün boyunca kaza bela olmadan geçmesini diliyoruz. İlimizin tanıtımına önemli katkısı olacağını düşünüyoruz' ifadelerini kullandı.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise, 'İlk yarışı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde o karanlık gecenin seyrini değiştiren Milli Şehidimiz Ömer Halisdemir adına düzenledik. Bu yıl da yine Demokrasi şehitlerimiz Erol Olçok ve genç yaşta şehadet şerbetini içmiş oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un aziz hatırası adına Baja rallisinin startını veriyoruz. Geçen yıl düzenlediğimiz Baja rallisinde 450 kilometrelik parkurda yurtiçinden ve yurtdışından gelen sporcularımız yarıştı. Birbirinden zorlu parkurlarda ekstrem sporlarla hemşerilerimizi buluşturduk. Düzce'nin tüm ilçelerinde doğa içinde özel olarak hazırlanan parkurlarda dört gün süren yarışlarda büyük heyecan yaşandı' diye konuştu.

Yakın Karadeniz Baja Rallisi startı verildi

SIRADAKİ HABER
}