HaberlerArakan'daki zulme lanet

Arakan'daki zulme lanet

Bafra Belediyesi'nin meclis toplantısı açılışında konuşan Belediye Başkanı Zihni Şahin, Arakan'da yaşanan zulmü lanetledi

Arakan'daki zulme lanet

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, belediye meclisi açılışında Arakan'da yaşanan zulmü kınadı. Bayramı buruk biçimde kutladıklarını ifade eden Başkan Şahin, "Arakan’da büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. İnsanlar çaresiz ve perişan halde. Bu zulmü yaşatanları lanetliyor ve kınıyorum. Zulmü yapanlar kadar seyirci olanlar da suçludur” dedi.

İNSANLIK GÖREVİ

Başkan Şahin, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 50’den fazla ülke lideri ve Myanmar Başkanı ile görüşerek Arakan’da yaşananların son bulması için her türlü çalışmayı yapıyor. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi Arakanlı Müslümanlar, Balkan Savaşları'nda ecdadımıza yardım etmiştir. O günlerde yokluk içinde bize yardım eden kardeşlerimiz için şimdi bizim harekete geçmemiz gerekiyor. Her şeyden evvel bu drama karşı çıkmak, mağdur olanlara yardım etmek, bu zulmün durması için çalışmak insanlık görevimizdir."