HaberlerEngelliye girişimcilik kursu

Engelliye girişimcilik kursu

Samsun'un Havza İlçesi'nde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından engellilere yönelik uygulamalı girişimcilik kursu açıldı.

Engelliye girişimcilik kursu

KOSGEB Samsun Müdürlüğü, İŞKUR ve Samsun Engelliler Federasyonu ile Havza Engelliler Derneği işbirliğiyle engellilere yönelik uygulamalı girişimcilik kursu düzenlendi.

4 GÜN SÜRECEK

Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde açılan kursta engellilere, iş fikri, ürün, nasıl satış yapılacak, pazara nüfus etme, ürün ya da hizmet maliyeti, pazarlama planı analizi, pazarlama aktivite planı özeti, pazarlama planının uygulanması, pazarlama ve inovasyon ile yönetim gibi konularda 4 gün boyunca eğitim verilecek.

HİBE VE FAİZSİZ KREDİ

Havza Engelliler Derneği Başkanı Şaban Altınsoy, yaptığı açıklamada, alınacak sertifika sonrası engellilerin KOSGEB'in hibe programlarından yararlanma imkanına kavuşacağını belirterek, şunları kaydetti: "Kurs Havza'da yaşamakta olan ve kendi işini kurmak isteyen engelli kardeşlerimiz için önemli bir fırsat. Uygulamalı girişimcilik sertifikası alan engellilerimiz, KOSGEB'in engellilere sağladığı hibe ve faizsiz kredilerden faydalanabilecek. Bu fırsatı ilçemizdeki engellilere tanıyan KOSGEB Samsun Müdürlüğü, İŞKUR ve Samsun Engelliler Federasyonu yetkilerine, kurs yerini bize tahsis eden Havza Belediye Başkanımız Murat İkiz'e ve kayıtların alınarak kursun koordinasyon görevini yürüten Havza Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi görevlilerine, engelli kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum."SIRADAKİ HABER