HaberlerNevşehir HaberleriKurban Bayramı Kapadokya'yı mutlu etmedi

Kurban Bayramı Kapadokya'yı mutlu etmedi - Nevşehir Haberleri

Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olmasına rağmen bölgede doluluk oranının yüzde 60'ı geçmediğini belirten Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, tatilin kendilerini mutlu etmediğini söyledi.

Kurban Bayramı Kapadokya'yı mutlu etmedi

Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olması Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'da turizmcilerin işine yaramadı. KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, tatilin yaz aylarına denk gelmesinden dolayı, turistlerin tercihini Akdeniz ve Ege kıyılarından yana kullandığını ifade etti. Dinler, 'Kapadokya maalesef Akdeniz ve Ege sahilleri gibi arzulanan ve beklenen doluluğa bu Kurban Bayramı'nda ulaşamadı. Kapadokya bildiğiniz gibi bir Kültür Turizm Merkezi ve üç, dört günlük kısa konaklamalar için çok ideal bir bölge. Fakat tatilin 10 güne uzaması ile beraber maalesef havaların da iyi gitmesi ile beraber cazibesini kaybediyor, aynı bu bayramda olduğu gibi' dedi.

'İkinci gün bereketli geçti'
Bayramın yalnızca ikinci gününde hareketlilik yaşandığını kaydeden KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Kurban Bayramı'nın ikinci ve üçüncü günlerinde hafif bir kıpırdama gerçekleştiğini söyledi. Dinler, '10 günlük toplam bayram tatilinde bölgenin ortalama doluluğu yüzde 55-60 bandında gerçekleşti. Sadece bayramın 2. ve 3. günü bir kıpırdama oldu ve bölge yüzde 80-85'i gördü. Bölgeye genel olarak bakıldığı zaman Üç Güzeller, Ürgüp çarşı, Avanos çarşı ve Göreme Açık Hava Müzesi bölgeleri ile Kapadokya'da çekilmiş ve çekilen TV dizilerinin mekanları en popüler alanlardı. Fakat otobüs grupların azlığı özellikle Göreme Açık Hava Müzesi otoparkına bakıldığı zaman çok bariz şekilde belli oluyordu. Özetle bu bayram Kapadokya turizmcilerini çok mutlu etmedi ama yüzlerde hafif bir tebessüm bıraktı. 4 günlük kısa bir tatil olsaydı yüzde 100 dolulukları görmek ise işten bile değildi' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}