HaberlerPalamut umudu tükeniyor

Palamut umudu tükeniyor

Karadenizli balıkçılar 1 Eylül'de sona eren av yasağının ardından açıldıkları denizden umduklarını bulamadan limana döndü.

Palamut umudu tükeniyor

Sinop Korucuk Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Talat Baş, yaptığı açıklamada, son yılların en verimsiz sezon başlangıçlarından birini yaptıklarını söyledi. Sezon öncesi palamudun bol olup olmayacağıyla ilgili tereddütleri olduğunu vurgulayan Baş, "Çünkü geçtiğimiz sezon bol miktarda avlanmıştı. Bu sene 'yine aynı verimi olur mu ?' diye endişelerimiz vardı" dedi.

KASALAR DOLMADI

Baş, sezonun geride kalan bir haftalık bölümündepalamut avcılığının yok denecek düzeyde olduğuna işaret ederek, "Sezon başlangıcından bu yana maalesef kasalarımız dolmadı. Özellikle palamut avcılığında geçen yılın aynı dönemlerine oranla büyük düşüş var. Açıkçası palamutla ilgili umutlarımız yavaş yavaş tükeniyor. İçinde bulunduğumuz ayın ortasına kadar olan bölümde yine palamut avcılığı böyle devam ederse bu tablo bize şunu gösterir, palamut avcılığı geçen yılın çok altında kalacak. Şu anki durum bize onu gösteriyor."

SIRADAKİ HABER
}