HaberlerAdana Haberleri'Üniversiteli hamallar' kitap taşıyarak harçlık çıkartıyor

'Üniversiteli hamallar' kitap taşıyarak harçlık çıkartıyor - Adana Haberleri

Adana'da ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine dağıtılacak 6 milyon 224 bin 882 ders kitabı, tatili fırsat bilen üniversite öğrencileri için de gelir kaynağı oldu. Bir grup üniversite öğrencisi, okullara kamyonlarla getirilen ders kitaplarını günlük 60 lira yevmiyeyle depolara taşıyarak eğitim harçlıklarını çıkartmaya başladı.

'Üniversiteli hamallar' kitap taşıyarak harçlık çıkartıyor

Adana genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ihtiyacı olan 6 milyon 224 bin 882 ders kitabının ücretsiz dağıtımına başlandı.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ücretsiz dağıtılacak ders kitapları, üniversite öğrencileri içinse gelir kapısı oldu. Tatili fırsat bilen bir grup üniversite öğrencisi, okullara kamyonlarla getirilen ders kitaplarını günlük 60 lira yevmiyeyle depolara taşıyarak okul harçlıklarını çıkartmaya başladı.

'Aile bütçesine de katkı sağlıyor'
Cumali İşgüzel isimli sağlık yüksek okulu öğrencisi, 9 arkadaşıyla beraber 3 haftadır okullara dağıtım yaptığını belirterek, günde bir kamyon kitap taşıdıklarını kaydetti. Kazandığı harçlığın kendisine büyük oranda yettiğini dile getiren İşgüzel, bu gelirin ailesine de katkı sağladığını dile getirdi.

'Halı sahada daha güçlü oluyoruz'
Alican Hoplamaz isimli muhasebe bölümü öğrencisi ise sezonluk bir iş olan kitap dağıtımında günde 60 liradan toplamda 3-4 bin lira arası para kazandığını anlattı. Yaptıkları işin yorucu olduğunu ancak spor olarak düşündüklerini kaydeden genç, 'Akşamları halı sahaya gidince fiziksel olarak daha güçlü hissediyoruz' dedi.

’Üniversiteli hamallar’ kitap taşıyarak harçlık çıkartıyor

SIRADAKİ HABER
}