HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 'baskın gibi denetim'e tepki

Samsun'da 'baskın gibi denetim'e tepki - Samsun Haberleri

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, sigara ihbarı olduğu gerekçesiyle bir kadın kuaförüne 4 erkek görevlinin 'baskın gibi denetim' yaptığını öne sürerek duruma tepki gösterdi.

Samsun'da 'baskın gibi denetim'e tepki

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, geçtiğimiz günlerde Atakum'da hizmet veren bir kadın kuaföründe sigara içildiği yönünde gelen ihbar üzerine İl Sağlık Müdürlüğü'nden 2 erkek görevlinin, 2 erkek polis memuru ile denetim gerçekleştirdiğini ileri sürüp, yaşananlara tepki gösterdi.

YAŞANANLARIN TAKİPÇİSİYİZ

Kuaförde bulunan kadınların 4 erkeğin bir anda içeri girmesinden dolayı rahatsız olduklarını belirten Kiraz, "Biz yapılan uygulamaya karşı değiliz. Tabi ki herkes işini yapacak. Bizim karşı olduğumuz ve esefle kınadığımız olay, işletmecisi ve çalışanlarının tamamının bayan olduğu bir kuaför salonuna erkek denetmen ve polislerin ansızın girmesi. Devletimizin o kadar bayan polisi ve denetmeni varken bayanların özeli olarak nitelendirilen bir kuaför salonuna erkekler nasıl destursuz girebilmektedir? Tamam görevinizi yapın, ama görevinizi yaparken de vatandaşı mağdur etmeyin. Odamıza bağlı meslek grubu olmasına rağmen biz bile destursuz içeri girmiyoruz. Çünkü bir bayanın bulunduğu yere dikkatli girilir. Al yanına bayan eleman gir denetimini yap. Dağ başımı burası? Biz oda olarak üyemizin yanındayız ve destekçisiyiz, bu yaşanan durumun da takipçisiyiz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}