HaberlerKahramanmaraş HaberleriÖlüme terk edilmişti, şimdi dörtnala koşuyor

Ölüme terk edilmişti, şimdi dörtnala koşuyor - Kahramanmaraş Haberleri

Kahramanmaraş'ta, eski sahibi tarafından ağır işlerde kullanılmasının ardından geçtiğimiz ay ölüme terk edilen ata hayvan severler sahip çıktı.

Ölüme terk edilmişti, şimdi dörtnala koşuyor

Kahramanmaraş kent merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Ahir Dağı'nda bağ evinde yaşayan Mustafa Uludağ, boş arazide ölüme terk edilmiş bir at buldu. Atın tüm gıda ve sağlık ihtiyacını karşılayan Mustafa Uludağ, sağlığına kavuşan atı Kahramanmaraş Atlı Binicilik Spor Kulübüne teslim etti.
Ahir Dağı Eşek Meydanı mevkisinde bağ evine giderken yol kenarında ölüme terk edilmiş olarak atı bulduğunu anlatan Mustafa Uludağ, 'Bundan 15 gün önce bu atı buldum. Susuz, aç ve bitkin bir vaziyetteydi, daha sonra atı aldım getirdim, küçük göldeki bağ evime. Yüreğim acıdı, bakımını yaptım, arpa aldım. Daha önce hiç ata binmemiştim ama öğrendim, sahibini araştırmaya başladım. Her tarafa ilanlar verdim, bir türlü sahibi çıkmadı. Şimdiye kadar kimse sahip çıkmadı ama ben sosyal medya üzerinden tekrar ilanlar verdim. Ata sahip olabilecek gönüllü at sevgisi olacak birini araştırdım. Sonra benim kızım devreye girdi, o da muhtarımla görüşmüş. Kendisi Kahramanmaraş Atlı Spor Kulübü Başkanı, ben sahip çıkacağım dedi. Bu at çok uysal ben de şu anda çok duygusal durumdayım yani vedalaşacağım atla. Muhtarımızı da daha önceden tanıyorum, inşallah atımıza sahip çıkacak' dedi.
Atı hayvan severden teslim alan Kahramanmaraş Atlı Binicilik Spor Kulübü Başkanı Muhsin Kılıçsallayan ise, 'Şu anda da atımızı ahırımızın baş köşesinde misafir ediyoruz. Böyle bir at sahiplenmek isteyen vatandaş da varsa ihtiyacı olan, dört dörtlük bakımını karşılayabilirse verebiliriz atı' dedi.
Kulübün Antrenörü Musa Kazım Kılıçsallayan ise, 'Atımız susuz kaldığı için ayaklarını cilaladık, genel bakımlarını yaptık, kendisine bir yer tahsis ettik ve sağlık kontrollerini yaptık' diye konuştu.

Ölüme terk edilmişti, şimdi dörtnala koşuyor

SIRADAKİ HABER
}