HaberlerTekirdağ HaberleriKatı gübre dağıtma römorku alımı konusunda işbirliği

Katı gübre dağıtma römorku alımı konusunda işbirliği - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Çorlu Ziraat Odası Başkanlığı arasında katı gübre dağıtma römorku alımı ve kullanımının desteklenmesi ile ilgili işbirliği yapılmasına dair protokol imzalandı.

Katı gübre dağıtma römorku alımı konusunda işbirliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Ziraat Odası ile imzaladığı katı gübre dağıtma römorku alımı ve kullanımının desteklenmesi ile ilgili protokol ile çiftçilere yönelik önemli bir hizmet daha gerçekleştirecek. Protokolde, küçük ölçekte çiftçilik yapanlar tarafından yılın belirli zamanlarında ve belirli sürelerde kullanılan, ancak maliyeti nedeniyle makine parkında bulundurulmayan katı gübre dağıtma römorkunun ziraat odaları aracılığı ile uygun bedellerle kiralanarak giderlerin azaltılması ve çiftçilere teknolojinin sunduğu imkanların kullandırılması amaçlanıyor.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz arasında imzalanan protokole göre, Tekirdağlı çiftçiler, yüksek maliyeti olan katı gübre dağıtma römorkunu daha uygun bedeller karşılığında kullanabilecek.

Katı gübre dağıtma römorku alımı konusunda işbirliği

SIRADAKİ HABER
}