HaberlerBatman HaberleriSokakta su satıp, ders çalışıyor

Sokakta su satıp, ders çalışıyor - Batman Haberleri

Batman'da babasının işsiz olması nedeniyle aile ekonomisine katkı sağlamak için sokaklarda su satan 11 yaşındaki çocuğun okuma azmi görenlerin dikkatini çekiyor. Bir taraftan su satan çocuk, diğer taraftan da yeni eğitim sezonuna hazırlanmak için ders çalışıyor.

Sokakta su satıp, ders çalışıyor

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden 7 yıl önce Batman'a göç eden Abdurrahman ailesinin 6 çocuğundan biri olan 11 yaşındaki Sıvar Abdurrahman, babasının işsiz olması nedeniyle aile ekonomisine katkı bulunmak için sokaklarda su satıyor. Meydan Mahallesi'nde oturan Abdurrahman, erken saatlerde geldiği Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde tezgahını kuruyor. Bir taraftan su satan küçük çocuk, diğer taraftan da yeni eğitim sezonuna hazırlanmak için ders çalışıyor. Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4'üncü sınıf öğrencisi olan Abdurrahman'ın okuma azmi görenlerin dikkatini çekiyor.

'Aileme katkı sağlamalıyım'
Babasının işsiz olduğunu ve aile bütçesine katkıda bulunmak için çalışmak zorunda kaldığını belirten Abdurrahman, okulunda başarılı olmak istediğini bunun için de su satarken, ders çalıştığını ifade etti.
Gülistan Caddesi'nde esnaflık yapan İdris Ekinci, Abdurrahman'ın sabah saatlerinde çalışmaya başladığını belirterek, 'Sabah 08.00 civarında gelip, burada su satıp dersleriyle ilgileniyor. Test çözüyor, görüyoruz. Vatandaşlar onu seviyor, su alıyor. Onu ders çalışırken gördüklerinde çok mutlu oluyorlar. Çalışıp evine ekmek götürüyor. Kendisini takdir ediyoruz' dedi.

Sokakta su satıp, ders çalışıyor

SIRADAKİ HABER
}