HaberlerHatay HaberleriŞehidin adı verilen demiryolu alt geçidi törenle açıldı

Şehidin adı verilen demiryolu alt geçidi törenle açıldı - Hatay Haberleri

Hatay'ın Payas ilçesinde Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan ve şehit Uzman Çavuş Yetkin Erşan'ın adının verildiği demiryolu alt geçidinin açılışı törenle yapıldı.

Şehidin adı verilen demiryolu alt geçidi törenle açıldı

Karacami Mahallesi'nde D-817 karayolu ile ilçenin tarihi mekanlarını ve sahil bandını birbirine bağlayan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yetkin Erşan'ın adının verildiği demiryolu alt geçidinin açılışı için tören düzenlendi.
Yapılan konuşmaların ardından Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yetkin Erşan'ın adının verildiği demiryolu alt geçidinin açılış kurdelasını, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, şehit Erşan'ın anne ve babası ile birlikte kesti.
Alt geçidin daha önce yıkımı yapılan tren köprüsünün yerine Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından battı-çıktı şeklinde yeniden yapılarak tamamlandığı ana arterler üzerinde trafik yığılmalarını önleyeceği sürücülerin hem zaman hem de yakıt kaybını ortadan kaldırarak sürücülerin ve yayaların modern yollarda seyir etmelerine olanak sağlayacağı belirtildi. Ayrıca, proje kapsamında peyzaj çalışması ile yürüyüş ve fitness alanlarının da tamamlandığı kaydedildi.

Şehidin adı verilen demiryolu alt geçidi törenle açıldı

SIRADAKİ HABER
}