HaberlerAydın HaberleriHıdırbeyli'de kanalizasyon çalışması başlıyor

Hıdırbeyli'de kanalizasyon çalışması başlıyor - Aydın Haberleri

Aydın'ın Germencik ilçesi Hıdırbeyli Mahallesinde kanalizasyon çalışmaları başlıyor.

Hıdırbeyli'de kanalizasyon çalışması başlıyor

Büyükşehir yasası öncesi belde olmasına rağmen kanalizasyon taleplerine cevap bulamayan Hıdırbeyli halkının hayali, Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu ile gerçek oluyor. Mahallede bir süredir devam eden ön çalışmaların ardından yükleniciye yer teslimi yapıldı.
Proje kapsamında yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak protokol imzalandı. İller Bankası temsilcileri, ASKİ yetkileri, yüklenici firma yetkileri ve Hıdırbeyli muhtarı ile vatandaşların katıldığı yer teslimi toplantısında yapılacak olan çalışmaların detayları görüşüldü. Kontrolörlüğü ASKİ ve İller Bankası tarafından müştereken iki etap olarak yürütülecek projenin, ilk etabı için sözleşmede iş tamamlanma süresi 1 yıl olmasına rağmen, 6 ayda çalışmaların tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.
Kanalizasyon altyapısına kavuşması için yapılacak geniş ölçekli çalışmanın ilk etabında 13 bin 441 metre 200'lük kanalizasyon hattı, 329 adet kanalizasyon muayene bacası, 800 adet parsel bacası, 4 bin 800 metre parsel hattı yapılacaktır. Altyapı hizmetine kavuşacak olan Hıdırbeyli'de faaliyetler kısa zamanda başlayacak.
Hıdırbeyli Muhtarı Erol Ödeyen, 'Yıllardır beklediğimiz ancak bir türlü gerçekleşmeyen altyapı hizmetine kavuşacağımız için çok mutluyuz. Şahsım ve Hıdırbeyli halkı adına talebimize cevap verip, yıllardır beklediğimiz hizmeti bize sunacağı için Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ederiz, Allah razı olsun' dedi.

SIRADAKİ HABER
}