HaberlerDiyarbakır HaberleriKayapınar'da 3 özel kreş ve gündüz bakım evine mühür vuruldu

Kayapınar'da 3 özel kreş ve gündüz bakım evine mühür vuruldu - Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce ortaklaşa yapılan denetimlerde, açılış izin belgesi olmayan ve kaçak yayın bulunduran 3 özel kreş ve gündüz bakım evi mühürlendi.

Kayapınar'da 3 özel kreş ve gündüz bakım evine mühür vuruldu

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce kreş ve gündüz bakım evlerine yönelik denetim yapıldı. Düzenlenen ortak denetimlerde, ilçedeki Neşeli Yüzler, Gülücük ve İkra-Der Oyun Evi Özel Kreş ve Gündüz Bakım Evleri, 'Açılış İzin Belgesi' olmadıkları ve yasaklanan yayınevlerine ait materyaller bulundurdukları gerekçesiyle kapatıldı.
Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, geçtiğimiz günlerde bir kreş ve gündüz bakım evinde yaşanan olayın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile birlikte ilçe sınırları içerisindeki kreş ve gündüz bakım evlerine yönelik denetim yaptıklarını belirterek, 'Denetimlerde 3 kreşin açılış izin belgesinin bulunmadığını ve Kanun Hükmündeki Kararname ile yayın ve dağıtımı yasaklanan yayınevlerine ait materyaller tespit ettik. Bunun üzerine 3 kreşi mühürledik. Kayapınar Belediyesi olarak ruhsatsız ve açılış izin belgesi olmayan işletmelere yönelik denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir' dedi.

Kayapınar’da 3 özel kreş ve gündüz bakım evine mühür vuruldu

SIRADAKİ HABER
}