HaberlerSamsun HaberleriHer okula 'Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi'

Her okula 'Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi' - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, okullar ve çevresindeki olumsuzlukları yok etmek amacıyla her okulla ilgili 'Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi' memurların görevlendirileceğini söyledi.

Her okula 'Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi'

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 27 kamu kurumu amiri ve temsilcisinin katıldığı toplantıda, okullarda yaşanan olumsuz durumların yok edilmesine yönelik konular tartışıldı. Her kurum sırayla sunum gerçekleştirdi.

'Her okulda Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi görevlendirilecek'
Okullardaki olumsuzlukları yok etmeyi hedeflediklerini ifade eden Vali Osman Kayman, '18 Eylül'de okullar açılıyor. Tüm illerde okul, okul çevresi ve taşıma konularıyla ilgili görüşmeler yapıyor. Dün de 81 ilin valisinin katılımıyla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte video konferans yaptık. Sayın Bakanımız da son alınan kararları bizlere ilettiler. Biz de bu talimatları gerekli kurumlara ileteceğiz. İlimizde 270 bine yakın öğrenci var. Bin 200'e yakın kurum var. Milli Eğitim camiası büyük bir camia. Burada sorun olmaması mümkün değil. Özellikle geçen sene taşıma, uyuşturucu madde kullanılan veya satılan okullar, okul çevresinde dolaşan ve insanları rahatsız eden kişilerin bulunduğu okullar hakkında görüşeceğiz. Bunlar zaten polislerimiz ve özel güvenlikçilerimiz tarafından biliniyor. Biz bunlara yönelik tedbirlerimizi bu sene arttıracağız. Her okulla ilgili 'Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi' memurlarımız görevlendirilecek. Bunlar tespit ediliyor. Amacımız, ilimizde eğitimin sağlıklı, başarılı ve çocuklarımızın rahatsız olmayacağı şekilde yürütülmesidir. Bu çerçevede kurumlarımıza görevler düşüyor. Görevin büyük bir kısmı velilerimize düşüyor. Çocuklarımızı rahatsız edecek çevre şartlarının tedbirlerini almak da bizim görevimiz. Bu çerçevede servisçilerin menfaati, okul aile birliğinin menfaati ve kişisel menfaatlerin kesinlikle korunmadığı, çocuklarımızın eğitim-öğretim ve gelecekleri ile ilgili huzurlu ve başarılı bir eğitim yapmalarını sağlayıcı tedbirler, temel hedefimizdir' dedi.
Toplantı açılış konuşmasının ardandan basına kapalı bir şekilde devam ederken, kurumların yaptıkları sunumların ardından bu sene okullarda uygulanacak kararlar belirlendi.

Her okula ‘Okul Çevre Güvenliği Koordinasyon Görevlisi’

SIRADAKİ HABER
}