HaberlerMuş HaberleriMalazgirt'te servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı

Malazgirt'te servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı - Muş Haberleri

Muş'un Malazgirt ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Malazgirt'te servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı

Malazgirt Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda, köylerinden okullara taşınan öğrencilerin güvenlikleri ve alınması gereken önlemlerle ilgili bilgiler verildi. Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerin güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, 'Çok değerli muhtarlarımız ve servis şoförlerimiz, sizler de babasınız ve üzerlerine titrediğiniz çocuklarınız gibi taşıdığınız öğrencilerimizin üzerine de titreyip onları gözünüzü korur gibi korumanızı istiyoruz. Buradaki toplantımızın amacı, toplu servis araçlarıyla taşımalı eğitim servis araçlarının karıştığı kazaları azamiye indirmektir' diye konuştu.
Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet Tonga ise, servislerde mutlaka kamera sistemi ve GPS sisteminin bulundurulması gerektiğini belirterek, 'Unutmayın ki sizler can taşıyacaksınız. O yüzden araçlarınızda mutlaka kamera sistemi olacak. Biz jandarma olarak rutin trafik kontrollerimizi yapacağız. Eksik evrak ve kamera sistemi olmayan araçlar hakkında kesinlikle işlem başlatacağız' diye konuştu.
İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Aykut Bakbak da, ilçenin üç giriş noktasında servislere yönelik ciddi denetimleri olacağını söyleyerek, 'Kimse bizden eksik belge ve kamera sistemi hakkında tolerans beklemesin' ifadelerini kullandı.
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ise, daha sağlıklı bir şekilde öğrenci taşımacılığının yapılabilmesi için bu tür eğitim çalışmalarının yararlı olduğunu ifade etti. Toplantıya katılımın yoğun olmasından ötürü mutlu olduğunu kaydeden Müdür Kaya, 'Bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de küçük yerleşim birimlerinden öğrencilerimiz taşıma merkezlerine taşınmaktadır. Bu öğrencilerimize daha iyi hizmetin verilebilmesi için, taşımayı gerçekleştirilen sürücüler ile taşıma merkezi okul müdürlerimize, uzman kişilerce eğitim verildi. Katılımın yoğun olması ve katılımcıların konuya ilgi duymaları bizleri mutlu etti. İhtiyaç duydukça bu tür eğitim çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Malazgirt’te servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı

SIRADAKİ HABER
}