Bitlis haber: Adilcevaz'da okul güvenliği toplantısı

Bitlis haber: Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde Kaymakam Arif Karaman başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Adilcevaz'da okul güvenliği toplantısı

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Arif Karaman'ın yanı sıra Belediye Başkanı Necati Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, okul idarecileri, kurum amirleri, muhtarlar, güvenlik görevlileri ve okul aile birliği başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Arif Karaman, 2017-2018 eğitim öğretim yılında bütün okullar ve çevresindeki güvenlik önlemleri konusunda hassasiyet göstereceklerini ifade ederek, 'Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir. Gençlerimiz ve çocuklarımız bizlerin umutları ve geleceğidir. Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz. Bütün çocuklarımızın okuması ve daha iyi eğitim alabilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Ancak devamsızlık yapan ve okula gitmeyen çocukların ailelerine kanunlar ölçüsünde gereken cezayı vereceğiz. Bizim buradaki amacımız, çocuklarımızın okullarına düzenli giderek gerekli olan eğitimlerini alıp vatana ve millete hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini sağlamaktır. Ayrıca çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gidip gelebilmeleri için güvenlik ekiplerimiz gerekli tüm önlemleri alacak. Uyuşturucu, sigara ve madde bağımlılığı ile ilgili ise gereken önlemler alınacak. Eğitim konusunda ne tür eksiklikler varsa bunları tespit edip gidermeye çalışacağız' dedi.
Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, 'Okulların açılmasıyla birlikte belediye olarak çocuklarımızın okullarına daha rahat ve güvenli bir şekilde gidebilmeleri için ilçe merkezinde yaşanan trafik sorununu ve kaldırım işgalini çözeceğiz. Bu konuda da vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Vatandaşlarımız kaldırımlarda oturarak kaldırım işgali yapmazlarsa çocuklarımız kaldırımlardan daha güvenli bir şekilde okullarına gidip gelebilecekler. Trafik sorununun çözümü konusunda ise trafik ekiplerimiz ile birlikte işbirliği içerisinde hareket edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi.
Toplantı, muhtarlar ve okula aile birliği başkanlarının yaşanan sorunların giderilmesine yönelik görüşlerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.

Adilcevaz’da okul güvenliği toplantısıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

2 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'da tavuk hırsızlığı

5 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Ufuk Budak Almanya'da

6 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

8 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de


SIRADAKİ HABER