HaberlerKayseri HaberleriOkulların Güvenlik Kameraları Kent Güvenlik Yönetim Sistemine bağlanacak

Okulların Güvenlik Kameraları Kent Güvenlik Yönetim Sistemine bağlanacak - Kayseri Haberleri

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle, alınacak önlemlerin tartışıldığı toplantıda, okullardaki güvenlik kamera sistemlerinin, Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonunun sağlanması kararlaştırıldı.

Okulların Güvenlik Kameraları Kent Güvenlik Yönetim Sistemine bağlanacak

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının huzur ve güven içinde geçmesi için İçişleri Bakanlığının talimatı gereği Vali Süleyman Kamçı başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. mahalli idare temsilcileri, ilgili kurum ve kuruluşların yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda 'Hassas olduğu belirlenenler başta olmak üzere, ilimizdeki tüm okullarda güvenliğin azami seviyeye çıkarılması, Okul güvenlik kameralarının tamamlanması suretiyle Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, Öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan korunmaları, okul servislerinde güvenli bir şekilde taşınmaları, gün ışığından azami düzeyde istifade edebilmeleri, İlimizde bulunan metruk binalar ile ilgili çalışmaların tamamlanması' kararlaştırıldı.
Ayrıca öğrencilerin başarılarının daha üst seviyeye taşınabilmesi amacıyla Okul Aile Birlikleri, Mahalli İdareler ve Okul Yöneticilerinin işbirliğinin kuvvetlendirilmesi de kararlaştırıldı.

Okulların Güvenlik Kameraları Kent Güvenlik Yönetim Sistemine bağlanacak

SIRADAKİ HABER
}