HaberlerSakarya HaberleriSakarya'da basın mensuplarına bisiklet hediye edildi

Sakarya'da basın mensuplarına bisiklet hediye edildi - Sakarya Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Gazeteciler Birliği işbirliği 'Habere Pedal Çevir' temasıyla basın mensuplarına bisiklet hediye etti.

Sakarya'da basın mensuplarına bisiklet hediye edildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Gazeteciler Birliği işbirliği, 'Habere Pedal Çevir' temasıyla yerel basın mensuplarına bisiklet hediye edildi. Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde gerçekleştirilen programa Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanı Müjdat Çetin, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkan vekili Ekrem Ürdüç, Büyükşehir bürokratları ve çok sayıda yerel basın mensubu katıldı. Bisikletli ulaşımın yaygınlaşması ve farkındalık oluşması adına yapılan bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Toçoğlu, basın mensuplarına kazasız yolculuklar diledi. Program sonunda Başkan Toçoğlu, Zeki Aydıntepe ve Fatih Çelikel tarafından gazetecilere temsilen bisikletleri teslim edildi.

Aydıntepe: 'Örnek bir proje'
Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, 'Gazeteciler Birliği olarak farklı bir heyecan içerisindeyiz. Bugün köşemde de belirttiği gibi veledrom ile ilk defa 1960 yılında Konya'da tanışmıştım. Orada bana Konya bisiklet şehri demişlerdi. Oradan önemli sporcular çıktı. Belediye meclis üyesi iken bisikletin yaygınlaştırılması için birkaç girişimde bulundum ama olmadı. Bisiklet sağlıklı bir vücuda doktorlardan ve ilaçlardan daha faydalı olabilir. Büyükşehir Belediye Başkanımızda eski bir sporcu ve spora değer veriyor. Bu projenin yanında olmaktan dolayı Gazeteciler Birliği olarak çok memnunuz. Şehrimizde bisikletin yaygınlaştırılması için önemli atılımlar yapılıyor. İnşallah bu proje diğer kurumlara da örnek olacaktır. İnşallah gazeteci arkadaşlarımız kazasız belasız kullanırlar. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi.

Toçoğlu: 'Haberlere daha hızlı ulaşılacak'
2020 Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası'na Sakarya'nın ev sahipliği yapacağını hatırlatan Başkan Toçoğlu, 'Büyük uğraşlar neticesinde bu organizasyonu ilimize kazandırdık. İnşallah bu konuda önümüzdeki günlerde ciddi bir müjdeyi sizlerle paylaşacağız. Şehrimiz her anlamda bisiklet kullanımına uygun. Ancak bu alışkanlığı halkımıza kazandırmaız lazım. Bu ortak organizasyonla önce basın mensuplarından işe başladık. Onlara bisiklet veriyoruz ki haberlere daha hızlı ulaşabilsinler. Gazetecilerimiz bisiklet kullanımının şehrimizde yaygınlaştırılmasına da fayda sağlayacaklardır. Güzel bir organizasyon ve düşünce olduğu kanaatindeyim' şeklinde konuştu.

Sakarya’da basın mensuplarına bisiklet hediye edildi

SIRADAKİ HABER
}