Mersin haber: Mersin Barosu, Akdeniz Kaymakamı Pamuk'u ağırladı

Mersin haber: Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Mersin Barosu'nu ziyaret ederek, Baro Başkanı Ali Er ile bir araya geldi.

Mersin Barosu, Akdeniz Kaymakamı Pamuk'u ağırladı

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Pamuk'a teşekkür eden Er, Mersin Barosu'nun çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Akdeniz Kaymakamlığı ve Akdeniz Belediyesi tarafından toplum yararına gerçekleştirilen tüm davet ve çalışmalara katıldıklarını belirten Er, gerek hukuki gerekse toplumsal her türlü konuda yardıma ihtiyaç duyulduğunda baronun her zaman görev alabileceğini söyledi.
Baro bünyesindeki komisyon ve merkezlerimiz vasıtasıyla tüm vatandaşlara, hakları ve hukukları konusunda bilgiler verdiklerini, özellikle kadın ve çocuk haklarına ilişkin eğitimler düzenlediklerini dile getiren Er, 'Ülkemizde sıkça değişen yasalar karşısında baromuz, avukatlarımıza hızlı bilgi akışı sağlamak için aktif rol üstlenmekte, güncel yasa değişikliklerini takip ederek avukatlarımıza duyurmaktadır' dedi.
Başkan Pamuk da Mersin Barosu'nun ve üyelerinin, vatandaşın savunma haklarının temsilini özverili bir şekilde yerine getirdiğini söyledi. Baronun üyelerini ve vatandaşları hukuksal ve toplumsal olaylar karşısında bilinçlendirme çalışmalarının çok önemli olduğunu ifade eden Pamuk, bu çerçevede barolara çok önemli görevler düştüğünü vurguladı. Mersin Barosu'nun çalışmalarını yakından ve sosyal medya vasıtası ile takip ettiğini anlatan Pamuk, 'Mersin Barosu yoğun bir şekilde çalışıyor. Özellikle çocukların ve kadınların eğitimi, hakları ve hukukları hakkında baronun yapmış olduğu eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını takip ediyorum ve destekliyorum' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

1 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

2 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

3 Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

4 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

5 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

6 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

7 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

8 Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

9 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

10 Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası


SIRADAKİ HABER