HaberlerKayseri HaberleriOlgunharputlu KTO Başkan adaylığını açıkladı

Olgunharputlu KTO Başkan adaylığını açıkladı - Kayseri Haberleri

Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, yapılacak olan Kayseri Ticaret Odası (KTO) seçiminde yönetime talip olduğunu olduğunu açıkladı.

Olgunharputlu KTO Başkan adaylığını açıkladı

Düzenlediği basın toplantısında KTO seçim sürecinde gördükleri bazı görüş ve uyarıları kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı hissettiklerini ifade eden Nedim Olgunharputlu, 'Kayseri Ekonomi Platformu (KEP), KTO seçimlerini şehrimize hizmet edebilecek başlıca kurumlardan biri olarak görmektedir. KEP olarak seçim sürecinde gözlemlediğimiz görüş ve uyarılarımız şunlardır. Proje üretmeden, başkasını kötüleyerek kazanılan seçimlerden şehrimiz herhangi bir gelişme sağlayamaz. Bu durum KEP'in seçim sürecindeki ana isteğidir. KTO üyeleri oylarını verirken başkan adayının yönetim anlayışını ve projelerini iyi incelemek ve çok iyi kavramakla yükümlüdürler. Bu durum tüm üyelerin hem şehrimize hem hemşehrilerimize hem de gelecek nesillerimize dair sorumluluğudur. KEP, KTO yönetiminin her şeyden önce bir yönetim felsefesine sahip olması gerektiğine inanmaktadır. Şehir ekonomik olarak nerededir, gelecekte nerede olmalıdır, nasıl ve niçin öyle olmalıdır gibi sorulara tutarlı bir çerçevede doğru cevapların üretilmesi gerekmektedir. Son dönemde siyasi konjonktürde sıkça dile getirilen metal yorgunluğu kavramının yeni dönem oda seçimlerinde asla etkili olmasını istemiyor, seçime girecek başkan adaylarının ister metal ister mental olsun herhangi bir yorgunluktan etkilenmemiş, şehrimizi 2023 yılı ve ötesi hedeflerine götürebilecek fizik ve zihni bir vizyona sahip olmalarının bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz. Özellikle şehrimizin siyasi yapısının seçim sürecindeki nötr durumda kalmalarını takdir ediyor, adayların bu durumu kendi lehlerine yönelikmiş gibi beyan etme söylemlerini seçim sürecinin siyasallaşması tehlikesi olarak görüyoruz. KTO seçimlerinde adayların üye oylarını etkilemeye yönelik olarak asla siyasal söylemler değil seçimleri kazanmaları halinde şehrimize sağlayacakları katma değerlerin nasıl ve ne yönde olacaklarından bahsetmelerini bekliyoruz. KEP şehrimizin ekonomik mirasının ve gelişiminin takipçisidir. Unutulmamalıdır ki şahıslar geçici, kurum ve hizmetler bakidir' diye konuştu.
Tüm bu nedenlerle KTO yönetimine talip olduklarını açıklayan Olgunharputlu, 'KEP adaylıklarını açıklayan yeni dönem adaylarının ve yönetiminin devralacakları mirası nasıl gerçekleştireceklerine dair felsefe ve projelerden bugüne kadarki süreçte tatmin olmamıştır. Tüm bu nedenler ile oda seçimlerine günler kala KEP olarak kuruluş misyonumuz gereği ve bir mecburiyet olarak KTO yönetimine talip olduğumuzu ve bu sürecin yönetiminin aslında bir başkanlık seçimi değil başkanı ve yönetimini seçecek komiteler seçimi olduğunu ayrıca, KEP olarak bir uzlaşı ortamı oluşmadığı taktirde seçim sürecinde kendi ilkeleri doğrultusunda dahil olacağını kamuoyuna bildiririz. Seçim sonrasında kazananın her zaman şehrimiz olması temennisi ile oda seçimlerinin şehrimize yakışan bir tavır içerisinde demokratik bir ortamda gerçekleşmesini temenni ederiz' ifadelerini kullandı.
Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, herhangi bir siyasi partinin adayı olmadığını sözlerine ekledi.

Olgunharputlu KTO Başkan adaylığını açıkladı

SIRADAKİ HABER
}