Haberlerİstanbul HaberleriAlibeyköy barajında cinayet silahı arandı

Alibeyköy barajında cinayet silahı arandı - İstanbul Haberleri

Bayrampaşa'da Ramazan bayramı'nda öldürülen Hakan Balata cinayetinin zanlıları yakalandı. Alibeyköy barajına atıldığı tespit edilen cinayet silahı ise tüm aramalara rağmen bulanamadı.

Alibeyköy barajında cinayet silahı arandı

Ramazan bayramının ikinci günü Bayrampaşa Yıldırım mahallesinde meydana gelen olayda kimliği belirsiz 3 kişi ile esnaf M.Z. arasında kavga çıkmıştı. Silahların çekildiği kavgada ölen yada yaralanan olmamış fakat bir süre sonra aynı grup tekrar mahalleye gelerek bu kez de mahallenin gençleriyle kavga etmişti. Kavgada tekrar silahlar çekilmiş ve Hakan Balata isimli genç göğsünden vurularak hayatını kaybetmişti.
Katil zanlısının 30'dan fazla hırsızlık kaydı var
Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektiflerince başlatılan soruşturma kapsamında kamera görüntüleri ve tanık ifadelerinden yola çıkılarak
şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. daha sonra yapılan çalışmalarda kavga sırasında silahı kullandığı tespit edilen Taner E. 'nin (23)
İzmir'de bir inşaatta çalıştığı belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen Cinayet Büro
Dedektifleri, katil zanlısı Taner E.yi yakaladı. Adliyeye sevk edilen Taner E.'nin 30'dan fazla hırsızlık suçundan kaydının olduğu ve yakalanmadan hemen önce
İzmir'de de bir hırsızlık suçuna karıştığı öğrenildi.
Alibeyköy Barajında cinayet silahı arandı
Araştırmalarını derinleştiren Cinayet Büro Dedektifleri silahı ilk snaf M.Z. ile kavga eden ve silahı ilk çekenin Mahsun T. (18) olduğunu belirledi. Ardından şüpheliler mahalleye ikinci kez geldiğinde silahı Taner E.'nin aldığı ve onun elinden ateş edilmesi sonucu Hakan Balata'nın vurulmuş olduğu öğrenildi.
Olayla ilgili Taner E., Mahsun T. ve Mahir B. yakalandı. Taner E. daha önceden İzmir'de Cinayet Büro dedektiflerince yakalanarak ceza evine gönderilmişti. Diğer iki şüpheli Mahsun T. ve Münir B. ise Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışma sonrası adliyeye sevk edildi.
Öte yandan, Alibeyköy barajına atıldığı öğrenilen cinayet silahı dalgıç polisler tarafından arandı. Silahın tüm aramalara rağmen bulunamadığı ifade edildi.

Alibeyköy barajında cinayet silahı arandı

SIRADAKİ HABER
}