Iğdır haber: Iğdır'da Gadir-i Hum Bayramı

Iğdır haber: Hazreti Muhammed'in (sav) hicretin 10'uncu yılında Veda Haccı dönüşü Hazreti Ali'yi taltif ettiği gün olarak anılan Gadir-i Hum Bayramı dolayısıyla Iğdır'da anma programı düzenlendi.

Iğdır'da Gadir-i Hum Bayramı

Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneğinin düzenlendiği programa, AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, İstanbul Alulbeyt Derneği Başkanı Rahmi Onurşan Rahmani, Ehl-i Beyt Alimleri derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İstanbul Alulbeyt Derneği başkanının konuşması ile devam etti. Alulbeyt Derneği Başkanı Rahmi Onurşan Rahmani, Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneğine programı düzenlediği için teşekkür ederek derneğin Türkiye'de ilk kurulan alimler birliği derneği olduğunu belirtti.
Onurşan, Rahmani, 'Aslında Gadir-i Hum da bütün gönüller Necef'de olmak ister Emir-ul muminin yanında olmak ister. Bizim böyle bir kararımız vardı Necef'e gidecektik Necef'de ağa emir-ul muminin yanında olacaktık ve orada biliyorsunuz erbain programı yaklaşıyor. Erbainde milyonlarca insan Kerbela'ya yürüyecek. İmam Ali Türk okulu da Necef'de şu anda iyi bir konumda. Bu yıl inşallah iki bine yakın misafir ağırlamak istiyoruz ve eksikleri tamamlayalım dedik. Ama Iğdır'dan kendi vatanımızdan böyle bir davet gelince, -nerede ne görev yaparsak başımız dar da olsa kökümüz Iğdır'dadır burası bizim ana vatanımızdır- diyerek geldik. Allah sizden de razı olsun Iğdır ve Kars bizim ana vatanımızdır. Alimleri buradan sizler ülkemizin vahdet gülleri olarak birlik, beraberlik, kardeşlik gülleri olarak bu ehlibeyt sevgisini Iğdır'dan ve Kars'tan ülkemizin dört bir tarafına yaydınız. Şuanda ülkemizin neresinde bir ehlibeyt merkezi, ehlibeyt kültür merkezi ve camisi var ise orada birlik, vahdet, kardeşlik, özveri ve sevgi var. Çünkü ehlibeytin kendisi sevgi mektebidir' dedi.
Konuşmanın ardından program duaların okunması ve katılımcılara ikramların dağıtımı ile son buldu.

Iğdır’da Gadir-i Hum BayramıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

4 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

5 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Başkanın inadı...

6 Başkanın inadı...

Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

7 Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

Su krizi yaşanabilir

8 Su krizi yaşanabilir

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

9 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Samsunspor'a 15 Bin TL para cezası

10 Samsunspor'a 15 Bin TL para cezası


SIRADAKİ HABER