Bir kişi ağır yaralanmıştı! Olayın detaylarını anlattılar

Samsun'da ağabeyini tabancayla yaralayan kişiyi otomobilinde silahlı saldırı düzenleyerek ağır yaralayan şahıs ile yanında bulunan kardeşi ve arkadaşlarının yargılanmasına başlandı.

Bir kişi ağır yaralanmıştı! Olayın detaylarını anlattılar

İlkadım ilçesi İstasyon Mahallesi Samsun Tren Garı önü Fuar Caddesi üzerinde 22 Kasım 2015 tarihinde meydana gelen olayda, Ercan Arslan (46), 35 GC 8275 plakalı otomobil ile seyir ederken aracının önün bir başka otomobil ile kesildi.

Otomobili geri vitese atarak kaçmak isteyen Ercan Arslan 55 LZ 928 plakalı otomobile çarpıp durdu. Bu sırada bir gün önce 19 Mayıs içesi Dereköy'de ağabeyini silahla yaralayan Ercan Arslan'a otomobilden inen Tuncay A., silahla ateş atarak aracının içinde ağır yaraladı. Olaydan sonra kaçan Tuncay A. ile kardeşi Süleyman A. ile arkadaşları Zafer K. ve Yusuf E. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekiplerinin takibi sonucu yakalandılar ve tutuklandılar.

Tutuklu bulunan 4 kişi hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan dava açıldı.

Bugün görülen davanın ilk duruşmasına silahlı saldırıya uğrayan Ercan Arslan katılmazken, tutuklu 4 sanık duruşmada hazır bulundu. Silahlı saldırıyı düzenleyen Tuncay A. kendini savunarak, "Olaydan bir gün önce Ercan Arslan ağabeyimi silahla yaralamış. Ben İstanbul'da yaşıyorum. Olayı duyunca Samsun'a geldim. Olay akşamı arkadaşlar ile Samsun'da buluştuk. Alışveriş yapmaya giderken tesadüfen Ercan Arslan'ın aracını fark ettik. Kendisiyle konuşmak için araçtan indim. Bu sırada kardeşim Süleyman da araçtan indi. Süleyman'ın üzerine araç sürdü. Ayağı aracın lastiğinin altına sıkıştı. Ben de sopa ile aracın camına vurdum. Ardından da tabancayla aracın önünden vitesine doğru ateş açtım. Daha sonra yan camdan da ateş ettim. Amacım öldürmek ve yaralamak değildi. Kendisini takip etmedik. Tamamen tesadüfen karşılaştık" dedi.

Süleyman A., "Ercan, kardeşimi silahla yaralamıştı. Alışverişe giderken tesadüfen aracını fark ettim. Konuşmak için araçtan indik. Benim üzerine aracı sürdü ve ayağım lastiğin altında kaldı. Tuncay da silah olduğunu bilmiyordum. Tamamen tesadüfen karşılaştık" diye konuştu.

 

Zafer K., "Aracı tesadüfen gördük. Tuncay ve Süleyman araçtan indi. Tuncay'da silah olduğunu bilmiyordum. Ercan'ı vurmak için bir araya gelmedik. Tesadüfen karşılaştık" şeklinde konuştu.

Yusuf E. ise, "Otomobili ben sürüyordum. Tesadüfen mağdur ile karşılaştık. Süleyman ve Tuncay araçtan indi. Silah seslerini duyunca ben panikleyip yakalanmamak için aracımın plakalarını söktüm ve kaçtım. Ercan'ı vurmak için bir araya gelmedik" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti suç vasfında değişme olma ihtimali üzerine tutuklu bulunan Süleyman A., Zafer K. ve Yusuf E.'nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyelerine, Tuncay A.'nın ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. samsun silahlı saldırı  

EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

3 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

4 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

5 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'da moraller düzeldi

7 Samsunspor'da moraller düzeldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

8 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

9 Kim oynayacak?

Yazık bu şehre…

10 Yazık bu şehre…


SIRADAKİ HABER