HaberlerMersin HaberleriAkdeniz'de 5 mahalleye 8 ton asfalt

Akdeniz'de 5 mahalleye 8 ton asfalt - Mersin Haberleri

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce daha önce köy iken yeni statüyle mahalle haline gelmiş 5 mahallede 8 ton asfalt ve 2 bin 200 metrekare kilit taşı çalışması yapıldı.

Akdeniz'de 5 mahalleye 8 ton asfalt

Üç ayı aşkın bir süredir şehir merkezini oluşturan mahallelerde yoğun bir şekilde asfalt yapım çalışmalarını Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile ortaklaşa sürdüren Akdeniz Belediyesi, kendi asfalt yapım ekipleriyle sürdürdüğü çalışmalar kapsamında da Puğ Karacadağ, Parmakkurdu, Yanpar, Yukarı Burhan ve Hebilli mahallerinde asfalt ve kilit taşı yapım çalışmaları gerçekleştirdi. Asfalt yapım çalışmalarını koordinasyon içinde ve programlı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, 'Asfalt yapım çalışmalarımızı, teknik işler başkan yardımcılığı ekibimizle birlikte en çok ihtiyaç olan mahallelerden başlayarak ve mahalle muhtarlarımızdan da görüş alarak planlıyor ve gerçekleştiriyoruz. Merkezin yanı sıra en uzak mahallelerimizde de asfalt ve kilit taşı çalışması yapıyoruz. Fen işleri ekibimiz vatandaşlarımızın taleplerini
de dikkate alarak titiz bir şekilde çalışıyor. Bu sağlıklı iletişim sonucu ortaya çıkan verimli çalışmadan vatandaşlarımız, muhtarlarımız memnun ve biz de memnunuz. Hizmetlerdeki bu memnuniyet nedeniyle yapılan çalışmaların ödeneğini tahsis eden Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a ve Sayın Valimiz Ali İhsan Su'ya bir kez daha çok teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
Çalışmaların yıllardır mahallelerinin ihtiyacı olan hizmetler olduğunu dile getiren Parmakkurdu Mahalle Muhtarı İdris Yılmaz ise 'Mahallemiz yıllardır belediyeden hizmet alamıyordu ama Akdeniz Belediyesi 8-9 aydır mahallemizde gerçekten çok güzel çalışmalar yapıyor. Başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Muhittin Pamuk olmak üzere başkan yardımcılarına, müdürlere ve tüm personele mahallem adına teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.
Yukarı Burhan Mahalle Muhtarı Salim Serin de 'Mahallemizde çok güzel asfalt ve kilittaşı çalışması yapıldı. Üç dönemdir muhtarım ama geçen iki dönemde bu dönemdeki hizmet kadar hizmet almadık. Mahallemize yapılan çalışmalar için Akdeniz Belediyemize teşekkür ediyor ve devam etmesini istiyorum' diye konuştu.
Puğ Karacadağ ve Hebilli muhtar azaları da mahallelerine yapılan hizmetleri değerlendirerek, 'Bu hizmetler uzun zamandır beklediğimiz ancak gerçekleşmeyen hizmetlerdi. Hem asfalt çalışmaları hem de bahçe yolları
düzenlemeleri için Akdeniz Belediyesine teşekkür ederiz' diye konuştular.

Akdeniz’de 5 mahalleye 8 ton asfalt

SIRADAKİ HABER
}