HaberlerSamsun herkesi kucaklayan şehir

Samsun herkesi kucaklayan şehir

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Ordulusuyla, Rizelisiyle, Trabzonlusuyla, Gümüşhanelisiyle her bir bütünü ile beraber Samsun herkesi kucaklamıştır' dedi.

Samsun herkesi kucaklayan şehir

Ordulular Sevgi Derneği Samsun Şubesi tarafından Acem Tekkesi’nde kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Ordulular Sevgi Derneği Samsun Şube Başkanı Sabri Korkmaz, protokol üyeleri ve Ordulular katıldı.

Kahvaltı sonrası konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Ben de kendimi Ordulu hissediyorum. Çünkü Ordu doğumluyum. Samsun’da yaşayan birçok Ordulu bürokrattan daha fazla Ordu’da vaktim geçti. Ordu İmam Hatip Lisesi mezunuyum. 18-19 yılım Ordu’da geçti. Samsun’da ciddi manada Ordulu var. Ordulusuyla, Rizelisiyle, Trabzonlusuyla, Gümüşhanelisiyle her bir bütünü ile beraber Samsun hepsini kucaklamıştır” dedi.

Ordu’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “Ordu Büyükşehir Belediyemiz kurulduktan bu yana özellikle hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı başta İstanbul, Kocaeli, Sakarya’da bu tarz toplantıları yapıyoruz. Biz Karadeniz’de bulunan 3 tane büyükşehir belediyesinden bir tanesiyiz” diye konuştu.

“HİZMET EDEN KARŞILIĞINI GÖRÜR”

Ülke genelinde yapılan hizmetlerin muhakkak karşılığının olacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu ülkede taş taş üstüne koyan herkes bu dünyada olsun diğer dünyada olsun bunun karşılığını görecektir. Bizim ülkemiz güzel bir ülke. Bir şeyler yapmaya çalışılınca çok güzel şeylerin ortaya çıkabildiği bakir ve insanlık emeğinin karşılığını veren topraklarda yaşıyoruz. Bu kadar güzel olmayan coğrafyalarda var. O coğrafyalarda bu hizmetleri örneğin, Ünye limanındaki düşünülmüş olan konteynır kortunu, kurak, çöl, yeşili ve doğası son derece kıraç olan bir coğrafyada yapmaya kalksanız sonuç alamazsanız. Alsanız da çok büyük bedeller ödemek zorunda kalırsınız. Onun için Allah’ın bize bahşettiği bu topraklar hizmet edildiği sürece hakikaten kendini ortaya çıkarıyor ve son derece emeğe değer hale geliyor” şeklinde konuştu.

“4 MEVSİM ORDU” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sanat Galerisi’ndeki “4 Mevsim Ordu” fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi. İlkadım Kent Konseyi ve Ordu Kent Konseyi tarafından hazırlanan ve 40 eserin bulunduğu fotoğraf sergisi 15-22 Nisan tarihleri arasına kadar açık kalacak.

SIRADAKİ HABER
}