HaberlerSamsun HaberleriAsgari ücretli 24 ay taksitle evleniyor

Asgari ücretli 24 ay taksitle evleniyor - Samsun Haberleri

Mobilyadan gelinliğe, kınadan düğün salonuna kadar ortalama 70 bin TL olarak hesaplanan düğün masraflarına göre, asgari ücret alan bir çiftin başka hiçbir harcama yapmadan en az 24 ay bu masrafları karşılamak için çalışması gerekiyor .

Asgari ücretli 24 ay taksitle evleniyor

Hayatlarını birleştirmek için plan yapan çiftler için heyecanlı ve mutlu dönem olan evlilik süreci bir o kadar da masraflı. Yeni bir yuva kurmanın maliyeti evlenecek çiftlerin omuzlarına aynı zamanda ağır bir yük olarak biniyor. Asgari ücretin bin 404 TL olduğu ve çiftin asgari ücretle çalıştığı düşünüldüğündeyse 70 bin TL'yi bulan evlilik, masraflarını karşılamak için hiç harcama yapmadan 24 ay boyunca çalışmaları gerekiyor.

MAAŞIM BİN 400, YÜZÜK 2 BİN 700 TL

Evlilik hazırlığı sürecine girdiğini ve asgari ücretle çalıştığını kaydeden 29 yaşındaki Anıl Kara, ''Üniversiteden 3 yıl önce mezun oldum. 5 yıldır birlikte olduğum kız arkadaşımla evlilik kararı aldık. Ancak şu anda asgari ücretle çalışıyorum ve kız arkadaşımın istediği yüzük 2 bin 700 lira. Kız arkadaşım da üniversiteden yeni mezun oldu ve iş arıyor. Muhtemelen o da işe başladığında asgari ücret veya biraz üstü maaşa sahip olacak. Tek bir emekli maaşıyla geçinen ailemden de bu masraflar için yardım alamayacağım. Bu ücretle nasıl evleneceğiz bilmiyorum. Kredi çeksek bile hiç harcama yapmadan nasıl kredi taksitlerini ödeyeceğiz" diye konuştu.

Berk ASKAR

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}