HaberlerSamsun HaberleriSamsun'un turizm cazibesi Kapıkaya lokomotif olacak

Samsun'un turizm cazibesi Kapıkaya lokomotif olacak - Samsun Haberleri

Kapıkayafest Komitesi Üyesi ve Dağcılık Branşı Sorumlusu Şükrü Gün, Bafra Kapıkaya'nın Kızılırmak vadisinin doğa turizmi lokomotifi olacağını ifade ederek, ''Bölgede biran evvel tamamlanması gereken altyapı çalışmaları var. Tüm altyapı eksiklerinin tamamlanmasının destekçisi ve takipçisi olacağız' dedi

Samsun'un turizm cazibesi Kapıkaya lokomotif olacak

Samsun’un turizm cazibe merkezi haline gelen Kapıkaya bölgesineKapıkayafest Komitesi Üyesi ve Dağcılık Branşı Sorumlusu Şükrü Gün liderliğinde Bafra Fotoğraf Sanatı Kulübü-BAFSAK üyeleriyle birlikte doğa yürüyüşü ve kültür gezisi düzenlenerek bölgenin tarihi değerleri,doğal güzellikleri gezilerek fotoğraflandı. Gezide aynı zamanda Kapıkayafest2018 için yapılması gereken çalışmaların son durumları yerinde tespit edildi.

KOLAY İLAN EDİLMİŞ TURİZM BÖLGESİ

Gezi sonrası açıklamalarda bulunan gezi lideri Dağcı Şükrü Gün, şunları söyledi: "Kolay ilan edilmiş bir turizm bölgesi. Kapıkaya yapılan ve yapılacak çalışmalarla Kızılırmak vadisinin doğa turizmi lokomotifi olacak bir bölgesi. Bölgede bir an evvel tamamlanması gereken altyapı çalışmaları var.Kapıkayafest2018 e kadar yapılması gereken çalışmalar şunlardır; güvenli kamp alanı, Aparı Şelaleleri yürüyüş patikaları, yamaç paraşütü tepesi yolu, festivaldeki her branş için Bafra’da yerel derneklerin oluşturulması. Bundan sonra da bölgeye doğa yürüşü ve kültür gezileri yapılmaya devam edeceğiz. Kapıkayafest kapsamında yapılması gereken çalışmalar başta olmak üzere bölgedeki tüm altyapı eksiklerinin tamamlanmasının destekçisi ve takipçisi olacağız. Tüm halkımızı bölgemize, doğamıza, tarihimize sahip çıkmaya ve bu güzellikleri yaşamaya davet ediyorum."

SIRADAKİ HABER
}