HaberlerFındık Fiyatları HaberleriSerbest piyasa fındık fiyatlarının yükselmesini engelliyor

Serbest piyasa fındık fiyatlarının yükselmesini engelliyor - Fındık Fiyatları Haberleri

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 'Serbest piyasada fındık fiyatlarının yükselmesini engelliyor. Çiftçi fındığını emanete bırakıyor, sonra da fındık fiyatlarının yükselmesini bekliyor. Üreticimiz bir nevi kendi ayağına sıkıyor' dedi.

Serbest piyasa fındık fiyatlarının yükselmesini engelliyor

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, emanet sistemininfındık fiyatlarını olumsuz etkileyen etmenlerden biri olduğunu, serbest piyasada fiyatın yükselmesini engellediğini söyledi.

SERBEST PİYASA FINDIK FİYALARININ YÜKSELMESİNİ ENGELLİYOR

Bayraktar, çiftçinin emeğinin karşılığını alması için ürününü kesinlikle emanete vermemesi gerektiğini belirterek, "Serbest piyasada fındık fiyatlarının yükselmesini engelliyor. Çiftçi fındığını emanete bırakıyor, sonra da fındık fiyatlarının yükselmesini bekliyor. Üreticimiz bir nevi kendi ayağına sıkıyor" diye konuştu.

FINDIK FİYATLARI 25 KURUŞ DAHA YÜKSEK

Birlik olarakfındık alımlarını devam ettirdiklerini dile getiren Bayraktar, FİSKOBİRLİK olarak sezona bekledikleri gibi bir giriş yaptıklarını, çiftçinin birliğe olan talebinin, gelecek için kendilerini umutlandırdığını vurguladı.

Bayraktar, piyasa şartlarının ortalama 25 kuruş üzerinde fiyattan ürün alımı gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

SIRADAKİ HABER
}