HaberlerSohum HaberleriAbhazya Cumhurbaşkanı Hacımba'dan Adigey'e ziyaret

Abhazya Cumhurbaşkanı Hacımba'dan Adigey'e ziyaret - Sohum Haberleri

Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacımba, Rusya'ya bağlı özerk cumhuriyetlerden biri olan Çerkeslerin yoğun olarak yaşadığı Adigey Cumhuriyeti'ne ziyarette bulundu.

Abhazya Cumhurbaşkanı Hacımba'dan Adigey'e ziyaret

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raul Hacimba, Adigey Cumhuriyeti'ne ziyarette bulundu. Hacimba, Adigey Cumhuriyeti Başkan Vekili Murat Kumpilov ile birlikte 1992-1993 yılları arasında Abhazya halkının özgürlük savaşı sırasında ölenlerin anıtına çiçek ve çelenk bıraktı. Törende Abhazya Dışişleri Bakanı Daur Kove de yer aldı.
Törende konuşan Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacimba, 'Ben Adigey'e şükranlarımı sunuyorum. Biz Adigey halkının hepsine, burada yaşayan Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes ve Abhazya'yı savunan tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Bugün bu içinde bulunduğumuz süreç daha aktif bir duruma gelecektir. Adigey Cumhuriyeti Başkan Vekili Murat Kumpilov ile gelecekle ilgili ilişkilerin güçlendirilmesi için sürekli görüşüyoruz' dedi.

'Adigey halkının yardımları sürecek'
Sözlerine Hacımba'ya teşekkür ederek başlayan Adigey Cumhuriyeti Başkan Vekili Kumpilov ise, 'Her konuda Abhazya'yı desteklemeye devam edeceğiz. Biz, Abhazya'nın kurucusu Vladislav Ardzınba'ya söz verdik ve hiçbir zaman sözümüzden sapma olmayacak. Adigey Cumhuriyeti halkları, Kabardeyler, Çerkesler ve bu topraklarda yaşayan herkes Abhaz halkının kardeşleridir. Kardeşliğimiz her zaman sürecektir' ifadelerini kullandı.

Abhazya Cumhurbaşkanı Hacımba’dan Adigey’e ziyaret

SIRADAKİ HABER
}