HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 'Bylock' kullanan öğretmene 7,5 yıl hapis

Samsun'da 'Bylock' kullanan öğretmene 7,5 yıl hapis - Samsun Haberleri

Samsun'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan bir öğretmen, örgütün gizli haberleşme ağı olan 'Bylock' kullandığı gerekçesiyle yargılandığı mahkemede 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da 'Bylock' kullanan öğretmene 7,5 yıl hapis

Edinilen bilgiye göre, Samsun'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen ve 17 Nisan'da tutuklanan öğretmen Gökhan H. (34) hakkında Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan dava açıldı. Örgütün gizli haberleşme ağı olan ‘Bylock’ kullandığı iddia edilen öğretmen Gökhan H., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Bugünkü davanın son duruşmasında kendini savunan Gökhan H., “Hiçbir örgüte üye olmadım. Öğrencilerime vatan sevgisini aşılayan biriyim. Telefonuma ‘Bylock’ yüklemedim ve bu programı da kullanmadım. Beraatımı istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, toplanan deliller doğrultusunda Gökhan H.'yi “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.

SIRADAKİ HABER
}