Edirne haber: (Özel Haber) Tabletler, onlarla aralarına 'kara kedi' gibi girdi

Edirne haber: Yapılan birçok araştırmayla okul çağındaki çocuklar üzerinde olumsuz etkisi kanıtlanan tablet ve akıllı telefon kullanımı tüm uyarılara rağmen gün geçtikçe artıyor.

(Özel Haber) Tabletler, onlarla aralarına 'kara kedi' gibi girdi

Geçmiş yıllarda, özellikle eğitim hayatına başlayacak çocuklara sorumluluk duygularının artması ve eve alan aidatının gelişmesi için pet shoplardan alınan kuş, balık, kaplumbağa gibi evcil hayvanlar, artık yerini günümüzdeki gelişen teknoloji ile birlikte tablet ve akıllı telefonlara bıraktı.
Tablet karşısında uzun süre zaman geçiren çocukların ileriki yaşlarda boyun ve bel gibi fiziğe etki edecek rahatsızlıklar geçirme ihtimalinin yüksek olmasına rağmen, aileler çocukların bu isteklerini yerine getirmeye devam ediyor.
Yaklaşık 20 yıldır evcil hayvan ve evcil hayvan malzeme satışı yaptığını dile getiren Sevim Erşengül, geçmiş yıllarda, ailelerin okula yeni başlayan çocuklarına balık, kuş gibi onları dinlendirici ve eğitici hayvan aldıklarını söyledi. Erşengül, gelişen teknolojinin minik öğrencileri günden güne evcil hayvan sevgisinden uzaklaştırdığını belirterek, 'Tercih eden aile sayısı her geçen gün düşüyor. Alsalar dahi çocuklar bir süre sonra ilgi eksikliği ile bir kenara bırakıyorlar. Bu sefer bakım işleri annelere kalıyor. Annelere bırakıyorlar, bilgisayara oyunlara dönüyorlar. Tabletlerin çok küçük yaşlarda kullanılmasını hiç olumlu görmüyoruz' dedi.
Okul öncesi çocukları için alışveriş yapan bazı aileler de küçük yaşta tablet ve akıllı telefon kullanımının yanlış bir uygulama olduğunu ifade ederek, tablet ya da akıllı telefon yerine onlara renkli balıklardan oluşan bir akvaryum ya da bir muhabbet kuşu alınarak, onların sosyal hayatına daha fazla katkı bulunulabileceğini söyledi.
Akıllı telefon ve tablet satışı yapan esnaflar da tablet satışını genelde çocuklu ailelere yaptıklarını belirterek, 'Anne ve babalar çocukları için tablet soruyorlar. Ağırlıklı olarak en fazla satışı onlara yapıyoruz' dediler.

(Özel Haber) Tabletler, onlarla aralarına ‘kara kedi’ gibi girdiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

1 Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

Samsunspor'da kabus sürüyor

2 Samsunspor'da kabus sürüyor

Samsun'da öfkeli sürücü öfkesini bakın neyden çıkardı!

3 Samsun'da öfkeli sürücü öfkesini bakın neyden çıkardı!

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Protestoyu hak etmedik'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Protestoyu hak etmedik'

Samsun'da fabrika gibi kasa ustası

5 Samsun'da fabrika gibi kasa ustası

Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

6 Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

Samsun'da FETÖ'den 15 kişi adliyeye sevk edildi

7 Samsun'da FETÖ'den 15 kişi adliyeye sevk edildi

Çare, Erdoğan'da

8 Çare, Erdoğan'da...

Zeki Müren Konserinde izdiham

9 Zeki Müren Konserinde izdiham

Çarşamba büyük bir kampüse dönüştü

10 Çarşamba büyük bir kampüse dönüştü


SIRADAKİ HABER