19 Mayıs'ta kifoz farkındalığı

19 Mayıs Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Merkezi işbirliğiyle kifoz (kamburluk) hastalığına dikkat çekmek amacıyla 'Dik Dur Türkiye, Dik Dur 19 Mayıs' projesi başlattı. Başkan Topaloğlu, 'Sağlıklı nesiller için çaba harcıyoruz' dedi

19 Mayıs'ta kifoz farkındalığı

19 Mayıs Belediyesi ve 19 Mayıs Gençlik Merkezi, 'Sağlıklı Türkiye ve Sağlıklı Yarınlar İçin Yola Çıktık' sloganıyla halk arasında kamburluk olarak bilinen 'kifoz' hastalığına dikkat çekmek için kampanya başlattı.

'Dik Dur Türkiye, Dik Dur 19 Mayıs' adı altında yürütülen proje kapsamında ilçe genelinde tüm kurumlara ve okullara broşürler dağıtıldı. Ayrıca masa başında çalışan memurlara, okullarda okuyan öğrencilere kifozla mücadeleye katılmak ve kamburluğu önlemek amacıyla bilgilendirme yapıldı.

AMACIMIZ TEDBİR ALMAK
Proje hakkında açıklama yapan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Projede amacımız, özellikle çocuklar ve gençlerde görülen kifoz hastalığının evrelerini ve önemini anlatmak ve tedbirlerini almak. Gelecek nesillerimizin daha sağlıklı bir bedene sahip olmasını sağlamak. Sağlıklı nesiller yetişmesi için çaba gösteriyoruz" dedi.
Gençlik Merkezi fıtness hocası ve proje sorumlusu Engin Malkoç ise hastalığın yaşlılarda görülme olasılığının yüksek olmasına karşın, masa başı işte çalışan ve konforsuz sandalye ile saatlerce bilgisayar başında zaman geçirmek zorunda kalanların hastalık riski taşıdığını ifade etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Şenocak ve Uzun'a anlamlı hediye

1 Şenocak ve Uzun'a anlamlı hediye

Konya'ya şehit ateşi düştü

2 Konya'ya şehit ateşi düştü

TEOG'un yürümeyeceği belliydi

3 TEOG'un yürümeyeceği belliydi

Böyle eğitim sistemi olmaz

4 Böyle eğitim sistemi olmaz

Sivas'ta yasaklanmış cinsel uyarıcı hap ele geçirildi

5 Sivas'ta yasaklanmış cinsel uyarıcı hap ele geçirildi

Öğrencilerin gelecekleri çalınamaz

6 Öğrencilerin gelecekleri çalınamaz

Belediye işçisi feci şekilde can verdi

7 Belediye işçisi feci şekilde can verdi

Bursa'da huzur operasyonunda 8 gözaltı

8 Bursa'da huzur operasyonunda 8 gözaltı

Eğitimde milli modele geçilmeli

9 Eğitimde milli modele geçilmeli

Samsun'da otomobilin çarptığı yaşlı kadın öldü

10 Samsun'da otomobilin çarptığı yaşlı kadın öldü


SIRADAKİ HABER