Diyarbakır haber: Ergin'den Arakan'daki saldırılara tepki

Diyarbakır haber: Sur Özergin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Süleyman Ergin, Arakan'da Müslümanlara yönelik yapılan saldırılara tepki gösterdi.

Ergin'den Arakan'daki saldırılara tepki

Ergin, yaptığı basın açıklamasında, Arakanlı Müslümanlara karşı Budistler tarafından katliam yapıldığını söyledi. Ergin, 'Ordu güçleri ve Budist rahipler öncülüğünde şiddeti giderek artan ve yaygınlaşan saldırılar sonucunda Arakan'ın çeşitli köylerinde en az 2-3 bin Müslüman'ın katledildiğine ve 100 binden fazla Müslüman'ın da yerinden edildiğine dair vahim haberler ulaşıyor' dedi.
Diyarbakırlılar olarak, Myanmar hükümetini ve sessiz kalan her kurum ve ülkeyi kınadıklarını belirten Ergin, 'Yazık günah alçaklar yaptıkları vahşeti defalarca sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıp bizleri derinden üzmüştür. Hiç bir Müslüman ülkede sahip çıkmamıştır. El insaf göz göre göre yakıyorlar, iple asıyorlar, suda boğuyorlar ve çeşitli işkenceler yaparak toplu gömüyorlar. İçimizi parçalıyor bu görüntüler. Allah sabır edenlerle birliktedir, Allah bu mazlum insanlarımızın yardımcıları olsun. Yaşanan bu katliamları, insanlık dışı bu vahşeti nefretle kınıyorum. Zalimler elbet bir gün Cenabı Allah'a hesap verecektir' diye konuştu.
Katliama Türkiye'nin dışında tüm dünyanın sessiz kaldığını da sözlerine ekleyen Ergin, 'Yaşanan bu katliama tüm dünya tepki göstermelidir. Ancak Türkiye dışında tepki gösteren bir ülkeyi görmedik. Bu durumda bizleri derinden üzmüştür' ifadelerinde bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

1 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

2 Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

3 Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

4 Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

5 Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

6 Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

Gözler Beşir'de

7 Gözler Beşir'de

Çalınacak şeyler...

8 Çalınacak şeyler...

Galibiyet hazırlığı

9 Galibiyet hazırlığı

Ufuk Budak Almanya'da

10 Ufuk Budak Almanya'da


SIRADAKİ HABER