HaberlerFırsatları değerlendirmeliyiz

Fırsatları değerlendirmeliyiz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 'Dünya nereye gidiyorsa, jeopolitik harita, ekonomik harita nasıl şekilleniyorsa, Türkiye de bu gelişmeler içerisinde ki fırsatları yakalamalıdır' dedi

Fırsatları değerlendirmeliyiz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Borsa İstanbul Konferans Salonu'nda "Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi-Çin ve Hindistan Üzerinden Global Krize Bakış ve Türkiye" konulu programda konuştu.
Ağbal, “Dünya nereye gidiyorsa, jeopolitik harita, ekonomik harita nasıl şekilleniyorsa, Türkiye'de bu gelişmeler içerisinde ki fırsatları yakalamalıdır. Türkiye, ekonomisini bu bölgede bir çekim merkezi yapmak amaçlamalıdır” ifadelerini kullandı.

ÜRETİM VE İHRACATTA BÜYÜDÜK

İlk çeyrekteki büyümenin üretim ve ihracat kaynaklı olduğunu vurgulayan Ağbal, “Özellikle bu sene ilk yarıda hem üretim tarafı hem de yatırım tarafı hem ihracat tarafı çok ciddi anlamda ekonomide ivmelenmeye ve ekonomi güçlenmesini gösterge niteliğinde özellik taşıyor. Özellikle ikinci çeyrekte büyümenin daha fazla yatırımdan ve daha fazla ihracattan gelmesi bu ekonominin sürdürebilirliği açısından ve bizim açımızdan ileriye dönük olumlu bir gelişme çünkü tüketime dayalı bir büyümeyi hiç bir zaman için hükümet olarak kalıcı ve sürdürülebilir olarak görmedik" dedi.

SIRADAKİ HABER
}