Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat şehidini uğurladı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında ağır yaralanıp kaldırıldığı GATA'da şehit olan 28 yaşındaki Kürşat İnan, son yolculuğuna uğurlandı.

Tokat şehidini uğurladı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında ağır yaralanıp kaldırıldığı GATA'da şehit olan 28 yaşındaki Kürşat İnan, son yolculuğuna uğurlandı.

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde görevliyken, geçici görevle Mardin'in Nusaybin ilçesinde giden İnan, operasyon sırasında yaralanarak tedavi altına alındı. Tüm müdahalelere rağmen GATA'da şehit olan Özel Harekat Polisi Kürşat İnan, silah arkadaşları ve binlerce Tokatlı'nın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

SİLAH ARKADAŞLARI BABASININ ELİNİ ÖPTÜ

Şehidin silah arkadaşları, Türk bayrakları asılan baba ocağına gelerek şehit babası Mehmet İnan'ın elini öptü. Şehit Kürşat İnan'ın bayrağa sarılı tabutu baba ocağına getirilerek helallik alındı. Anne Asiye İnan ise oğlunun tabutuna dokunarak gözyaşı döktü. Helallik alındıktan sonra şehidin naaşı cenaze aracı ile törenin yapılacağı Turhal Cumhuriyet Meydanı'na getirildi. Rize'den gelen özel harekat polisleri, şehidin naaşını omuzlarına alarak tören alanına getirdi.
Şehidin 78 yaşındaki Dedesi Sait Hizar, torununun bayrağa sarılı tabutuna başını koyarak, 'Şehit haberlerinden dolayı daha televizyon açamıyoruz. Yeter artık. Allah'ım benim canımı alaydın da bunu görmeyeydim' diyerek gözyaşı döktü.

Cenazede Şehit Özel Harekat Polisi Kürşat İnan'ın Babası Mehmet İnan, şehidin kardeşleri Recep Alper İnan, Sait Sancar İnan metanetini korudu. İl Müftüsü Ahmet Erdem, tarafından kıldırılan cenaze namazına Tokat Valisi Cevdet Can, AK Parti Tokat Milletvekilleri Celil Göçer, Zeyid Aslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin naaşı silah arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına kadar taşındı. Tekbirler getirilerek son yoluculuğuna uğurlanan Kürşat İnan, Kale Mezarlığında toprağa verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda 3ü de tamam

1 Samsunspor: Samsunspor'da 3'ü de tamam

Samsunspor Özköylü Samsunda

2 Samsunspor: Özköylü Samsun'da

Atakuma gol makinesi

3 Atakum'a gol makinesi

Samsun Haber Samsunda FETÖden 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

4 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den 38 iş adamının yargılanmasına başlandı

Samsunspor Ndiaye Gençlerbirliği yolunda

5 Samsunspor: N'diaye Gençlerbirliği yolunda

Samsunspor Samsunsporda kritik toplantı

6 Samsunspor: Samsunspor'da kritik toplantı

Unutmadık

7 Unutmadık...

Samsun Haber Meteorolojiden uyarı 2 Hazirandan sonrasına dikkat

8 Samsun Haber: Meteorolojiden uyarı! 2 Haziran'dan sonrasına dikkat!

Samsun Haber Samsunun Saklı Cennetine turistik tesis

9 Samsun Haber: Samsun'un 'Saklı Cenneti'ne turistik tesis

Samsun Haber Samsundaki anne cinnetinde sendrom şüphesi

10 Samsun Haber: Samsun'daki anne cinnetinde sendrom şüphesi


SIRADAKİ HABER