HaberlerSamsun HaberleriKılıçdaroğlu Samsunlu şehit ailesine dava açtı

Kılıçdaroğlu Samsunlu şehit ailesine dava açtı - Samsun Haberleri

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gönderdiği çelengi reddeden Samsunlu şehit ailesine 'mala zarar vermekten' dava açtı.

Kılıçdaroğlu Samsunlu şehit ailesine dava açtı

Samsun'da Şehit Piyade Uzman OnbaşıRamazan Taşkın'nın cenazesine gönderilen CHP çelenkleri, şehit yakınları tarafından istenmemiş ve boş bir bahçeye atılmıştı. Şehit yakınları "HDP ile işbirliği yapanların çelengini istemiyoruz" diyerek tepki gösterirken cenazeye katılan vatandaşlarda şehit yakınlarına alkışlarla destek vermişti. Bu olaydan sonra Kemal Kılıçdaroğlu şehit yakınlarına dava açtı.

CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu'nun şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında şehit yakını Fatih Taşkın şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

Samsun'da şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın'nın cenazesine gönderilen CHP çelenkleri, şehit yakınları tarafından istenmemiş ve boş bir bahçeye atılmıştı.

İşte bu olay sonrası şok bir gelişme yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun vekili avukat Celal Çelik imzasıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Çelengi çıkartırken şehit yakınları "HDP ile işbirliği yapanların çelengini istemiyoruz" diyerek tepki gösterirken, çevredeki vatandaşlar da alkışlarla onlara destek vermişlerdi.

haber7.com

SIRADAKİ HABER
}