Bafra'nın vizyonu daha da genişleyecek

Samsun'un Bafra ilçesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından hazırlanan 'Bafra vizyonu sorun ve potansiyelleri, planlama çalışmaları' konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bafra'nın vizyonu daha da genişleyecek

Bafra Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, KTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölüm başkanı Doç. Dr. Cenap Sancar, KTÜ Öğretim Görevlisi Dr. Gökhan Hüseyin Erkan, Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Göksel Başer, Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Tunçay Yurduseven, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın ve KTÜ öğrencileri katıldı.

KENTİN VERİ TABANINI OLUŞTURDUK

KTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cenap Sancar yaptığı bilgilendirme konuşmasında “3. sınıf öğrencileriyle 1 yıl bu alanda ön çalışmayla başlıyoruz. Yazın 50 öğrenciyle 3 hafta buradaydık. Bütün analiz çalışmalarımızı yaptık. Bunlarla birlikte vizyon çalışmalarımız başladı. Bu süreci daha kısa tutabilmek için öğrencilerle birlikte sorun ve potansiyellerle ilgili çalışmalar yaptık. Yerelde kalmadık ulusal düzeyden başlayıp yerele kadar, sokaklara kadar inmeye çalıştık. 1/1000 ölçekte uygulamanın altlığını oluşturacak kısma geldik. Bundan sonraki süreci de böyle işleteceğiz. Sorunlarıyla mekanlarıyla birlikte yapı kalitesi, yapı niteliğini, yapı tekniğini, ne tür kullanımlar olduğunu, hangi işlevlerin nerelerde dağıldığını, ulaşımdaki problemlerin ne olduğu gibi sorunları aramızda tartışıyoruz, sürekli sunumlar yapıyoruz. Bu bölgeye yakın olsaydık bu çalışmaların hepsini sizlerle birlikte yapacaktık. Her aşamasında sizlerin görüşlerini alacaktık. Sonuçta size seçenekler sunacağız. Kentin ne şekilde gelişmesi gerektiği konusunda farklı seçenekler sunacağız. Bilgi vermesi anlamında size yol gösterme noktasında bir ön çalışma olarak düşünebilirsiniz. En önemlisi de kentin ciddi bir veri tabanı oluşturduk. Bunları size sunacağız” şeklinde konuştu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri Bafra ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı soru-cevap bölümü ile son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

1 Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

2 Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

Çine'de emekli polis intihar etti

3 Çine'de emekli polis intihar etti

İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

4 İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

Yeraltı çöp konteynerine düşen adam ölümden döndü

5 Yeraltı çöp konteynerine düşen adam ölümden döndü

Annesine küfür ettiğini iddia ettiği genci bıçaklayarak öldürdü

6 Annesine küfür ettiğini iddia ettiği genci bıçaklayarak öldürdü

Şampuan kutusundan uyuşturucu hap çıktı

7 Şampuan kutusundan uyuşturucu hap çıktı

İzmir'de sokak ortasında cinayet

8 İzmir'de sokak ortasında cinayet

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Alo Ambulans' binasında yangın

9 Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Alo Ambulans' binasında yangın


SIRADAKİ HABER