Ordu'da engellilerden teröre tepki

Ordu Sakatlar Derneği ve Perşembe Engelliler Derneği üyesi bir grup engelli son dönemde artan terör olaylarını protesto etti.

Ordu'da engellilerden teröre tepki

Türkiye'de son dönemde artan terör olaylarına tepkiler sürüyor. Ordu'da bir grup engelli vatandaşta terör olaylarına tepki yürüyüşü gerçekleştirdi. Ordu Sakatlar Derneği ve Perşembe Engelliler Derneği üyeleri bu kapsamda bir araya gelerek teröre tepki yürüyüşü düzenledi. Perşembe Engelliler Derneği önünde bir araya gelen engelliler, 'Şehitlerimizi toprağa değil yüreğimize gömdük' ve 'Mecliste terörist istemiyoruz' yazılı pankart açtı. Engellilerden bazlıları da Türk bayrağı açarak, terör saldırılarına ve teröre destek verenlere tepki gösterdi. Dernek binası önünde başlayan yürüyüş sloganlar eşliğinde Perşembe kent meydanında son buldu.

ALTINORDU: 'GEZİ OLAYLARINDA TAVA TENCERE ÇALANLAR TERÖRÜ NEDEN PROTESTO ETMİYOR'

Yürüyüşün ardından bir açıklama yapan Perşembe Engelliler Derneği Başkanı Çağatay Altınordu, herkesi terörü protesto etmeye davet etti. Terörü kınadıklarını ve artık birlik olmak gerektiğini aktaran Altınordu, 'Biz engelli dernekleri olarak toplumun kanayan yarasına parmak basıyoruz. Biz engelli bireyler olarak şehit haberlerini güncel bir haber gibi televizyonlarda vermek isteyenlere karşıyız. Şehit haberlerinin Türkiye'de bütün engeli bulunmayan vatandaşlarımızın protesto etmesi lazımdı. Biz engelli bireyler olarak bu memlekete, bu vatana, bu millete, bu askere, bu polise sahip çıkıyorsak herkesinde sahip çıkması gerekir. Biz terörü kınıyoruz. Şimdi birlik olma zamanı. Televizyonlarda kadın programlarını izlemek yerine, protesto etmek gerekiyor. Gezi olaylarında tava tencere çalanlar, elektrik yakanlar nerede? Bunlar terörü neden protesto etmiyor? Bu milletin askerini, polisini şehit eden meclisteki teröristleri niye kınamıyor? Biz engelli bireyler olarak bunların hepsini protesto ediyoruz' dedi.

GÜLSEREN: 'ŞEHİT ANNELERİNİN ACILARINI YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ'

Düzenlenen protesto yürüyüşünde konuşan Ordu Sakatlar Derneği Başkanı Selma Gülseren ise şehit annelerinin acılarını yüreklerinde hissettiklerini belirtti. Engelliler olarak tek yürek olmayı dilediklerini belirten Gülseren, 'Biz engelliler olarak tek yürek olmayı diliyoruz. Birlik olmak için tüm engelli arkadaşlarımızla bir araya geldik. Biz birlik olursak her konuda aşılmayacak engel yoktur ama çok magazin programları izliyoruz çok şeylere önem veriyoruz ama teröre olaylarına az önem veriyoruz. Biz yüreklerimizde hissediyoruz bu vatan evlatlarının annelerinin acılarını ve terörü şiddetle kınıyoruz' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Düzce'de villa alev alev yandı

1 Düzce'de villa alev alev yandı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

2 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

3 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

4 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

5 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

6 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

7 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

8 Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

9 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

Kızılcahamam'da karne heyecanı

10 Kızılcahamam'da karne heyecanı


SIRADAKİ HABER