İstanbul haber: 15 Temmuz gazileri CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nu protesto etti

İstanbul haber: 15 Temmuz Gazileri Platformu üyeleri, Edirnekapı Şehitliği'nde CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu protesto etti.

15 Temmuz gazileri CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nu protesto etti

15 Temmuz Gazileri Platformu üyeleri, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) sivilleri vuruyor' açıklamasını protesto etmek için Edirnekapı Şehitliği'nde bir araya geldi. 15 Temmuz Gazileri Platformu adına bir açıklama yapan Başkan Erol Bulut, 35 yılda 35 bin şehidin teröre kurban verildiğini belirterek, '35 yılda 35 bin şehidimiz var teröre kurban verdiğimiz. Biz birlik beraberlik içerisinde al sancağın altında özgürce yaşayabilmemiz için canını feda edenlerin merkezinde, has bahçesindeyiz. En son olarak da 15 Temmuz şehitlerinin karşısında, hepsinin manevi huzurunda bu açıklamayı yapmak boynumuzun borcu. Sezgin Tanrıkulu diyor ki; 'İnsansız silahlı hava araçlarınız sivilleri vuruyor.' Ey Sezgin Tanrıkulu adama sormazlar mı kimi vuruyor, nerede vuruyor diye. O insansız hava araçları teröristleri mağaralarında, inlerinde vuruyor. Biz bu necip milletimiz de sizi tanıyor. Biz sizi şehit cenazelerinden değil, sizi terörist cenazelerinden tanıyoruz. Sizin ne dediğinize çok bakmıyoruz ama milletimiz adına sizi yine de kınıyoruz, lanetliyoruz bu açıklamalarınızdan dolayı' dedi.
Platform Başkanı Bulut, Türkiye'nin Türkiye'den başka dostu olmadığını söyleyerek, 'Bizim için her şehidimiz, gazimiz birdir. Bizim Anadolu'da bir söz var Sayın Tanrıkulu, at sahibine göre kişnermiş. Bir bakıyoruz Kemal Kılıçdaroğlu ne diyecek diye. Ama tersine hiçbir açıklaması olmadığı gibi bizi çok incitiyor. Gelin birlik beraberlik içerisinde olalım, huzur içerisinde şu memleketi kalkındıracak projelerine imza atalım. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bir savruluyorsunuz Almanya'dan yana, bir savruluyorsunuz Amerika'dan yana. 15 Temmuz'da gördük onlar bizim dostumuz değil. Bu necip milletin yüreğini yakmayın. Sizin söylediğiniz şeyler FETÖ'cülerin söylediği şeylerle birebir aynı' diye konuştu.
Platform üyeleri daha sonra şehitlikte mezarları ziyaret ederek, dua etti.

15 Temmuz gazileri CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nu protesto ettiEN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

1 Aksaray'da meyve yüklü kamyon devrildi: 1 ölü

Zeki Müren Konserinde izdiham

2 Zeki Müren Konserinde izdiham

Türkiye 13 Halk Oyunları Şenliğinin şampiyonu Malatya

3 Türkiye 13. Halk Oyunları Şenliğinin şampiyonu Malatya

Adana'da apartmanda çıkan yangın korkuttu

4 Adana'da apartmanda çıkan yangın korkuttu

İzmir'de kanlı gece

5 İzmir'de kanlı gece

Erzincan'da gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz hukuki yardım

6 Erzincan'da gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz hukuki yardım

Amatör Spor Müsabakasının kazananı olmadı

7 Amatör Spor Müsabakasının kazananı olmadı

Baraj suları çekilince tarihi köprü ortaya çıktı

8 Baraj suları çekilince tarihi köprü ortaya çıktı

Bisikletseverler Otomobilsiz Yaşam Gününde pedal çevirdi

9 Bisikletseverler Otomobilsiz Yaşam Gününde pedal çevirdi

Barzani oyunu kullandı

10 Barzani oyunu kullandı


SIRADAKİ HABER