Kütahya haber: Kütahya Valisi Nayir: 'Domaniç ve Emet ilçelerinde yaklaşık 600 hektarlık ormanl

Kütahya haber: Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Domaniç ve Emet ilçelerinde çıkan yangında yaklaşık 600 hektarlık alanın yandığını söyledi.

Kütahya Valisi Nayir: 'Domaniç ve Emet ilçelerinde yaklaşık 600 hektarlık ormanl

Pazar günü başlayan orman yangının Domaniç ilçesi tarafında kalan kısmı kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı. Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra soğutma çalışmalarını yerinde inceledi.
Vali Nayir gazetecilere yaptığı açıklamada, orman yangınlarıyla ilgili bilgi verdi. Orman yangınının beşinci gününde soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Nayir, Emet ilçesindeki yangından yaklaşık 300 hektarlık alanın yandığını söyledi. Vali Nayir, 'Arkadaşlarımızla son çalışmaları değerlendirmek için buraya geldik. Orman Bölge Müdürümüzle toplanma bölgelerini, ikmal bölgelerini gezdik tekrar kuleden olayın geçtiği bölgeyi yangının geçtiği bölgeyi tanımış olduk. Bizi üzen bir hadise, ciğerlerimizi yakan bir hadise, istemediğimiz bir hadise ama gördük ki birlik beraberlik içerisinde kamu kuruluşların, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşların onlarca bir ilin destek verdiği bir çalışmayla en yüksek rakamımızla 100 arazöze ulaştığımız, yine en yüksek rakamımızla ulaştığımız 10 helikoptere, yine 5 uçağa ulaştığımız bir mücadeleyi burada verildi. Tahminen burada 300 hektarlık bir alanın yandığını düşünüyoruz. Bunların içerisinde boş alanlarda var yeni yetişmekte olan alanlarda var ama görmüş olduğumuz büyük mücadeleyle daha büyük alanlara orman olarak daha zengin olan alanlara İnegöl istikametine kayması engellenmiş oldu. Helikopterlerimiz soğutma çalışmalarını yeniden alevlenen kısımları müdahaleyi devam ettiriyorlar. Arkadaşlarımız 4-5 gündür evlerini görmediler. Burada verilen mücadeleyle, kendi bu zenginliğimizi, milli varlığımızı korumaya çalışıyorlar. Bende bütün emek veren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu mücadelede biz milli varlığımızı, ormanımızı koruyoruz. İnşallah devamı gelmeyecek tekrarlanmayacak bir noktaya da getirdiğimize inanıyorum ben sizlerin de ilgisine teşekkür ediyorum' dedi.

Kütahya Valisi Nayir: “Domaniç ve Emet ilçelerinde yaklaşık 600 hektarlık ormanlEN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

2 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

3 Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

4 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

5 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

6 Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

7 Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

8 Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

9 Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

Hepsi bir senaryonun gereği

10 Hepsi bir senaryonun gereği...


SIRADAKİ HABER