Öğrencilerden duygulandıran mektup

Tokat'ta ilkokul öğrencileri Şırnak'ta terörle mücadele eden asker ve polislere moral vermek için resim çizdi, mektup yazdı.

Öğrencilerden duygulandıran mektup

TOKİ İlkokulu öğrencilerinden bazıları terörle mücadele eden asker ve polisler için duygularını kağıda dökerken bazı öğrenciler de resim çizerek anlatmaya çalıştı. Öğrenciler tarafından yazılan mektuplar ve çizilen resimler öğretmenleri tarafından toplanarak Şırnak'a gönderilmek üzere zarfa konuldu.

Mektupları göndermek üzere öğrencilerle birlikte postaneye gelen Okul Müdür Yardımcısı Bünyamin Gürbüz, okul olarak terörle mücadele eden polis ve askere moral desteği vermek için öğrencilerin duygularını kaleme aldığını söyledi. Öğrencilerin samimi ve sıcak duygularını mektuplarında ifade ettiğini, resimleri ise izledikleri haberlerden etkilenerek çizdiğini ifade eden Gürbüz, 'Her bir öğrencimizin şiirinde mektubunda buram buram samimiyet ve sıcaklık var. Bu güzellikleri asker ve polislerimizle paylaşmak istedik. Çocuklarımızın mektupları ile moral bulurlar diye umuyoruz' dedi.

'SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ'

TOKİ İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Yağmur Bozdemir ise polis ve askeri seven çocukların onlara gül atarken, sevmeyen çocukların ise taş attığını resmettiğini söyledi. Şehit haberlerini gördüğünde çok üzüldüğünü ifade eden Bozdemir, 'Keşke hiçbirisi ölmeseydi. Ama inşallah terör belasından ülkemiz kurtulur' diye konuştu.

Bozdemir, yazdığı mektupta ise şu sözlere yer verdi: 'Sevgili polis ve asker amcalarım. Siz yurdumuzu korumak için canınızı tehlikeye atıyorsunuz ve hiç korkmuyorsunuz. Çünkü vatan uğruna savaşıyorsunuz. Kötü niyetliler size taş atıyor. Ben ise bu mektubumla herkese gül atıyorum. Eğer siz ve sizden önceki vatan aşkı ile savaşan yiğitler olmasaydı bizler bu günleri bile göremezdik. Sizler zannetmeyin ki bizler buralarda biçareyiz. Rüzgarın bayraktaki çıkardığı seste, minarede okunan ezanlarda, yatarken dualarımda hep siz aklımdasınız. Çocukları olan amcalarım sizler de hiç üzülmeyin, çocuklarınıza yaşattığınız gurur hiçbir şeyle ölçülemez. Sizlerle gurur duyuyoruz. Kalplerimiz ve dualarımız sizlerle, Allah'a emanet olun.'
Öğrenciler daha sonra yazdıkları mektupları Şırnak'a göndermek üzere postaya verdi. Postane görevlisi de öğrencileri örnek davranışından dolayı tebrik ederek posta ücretini kendisi ödedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

3 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

5 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

6 Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

Yusuf Yazıcı Samsun'da

7 Yusuf Yazıcı Samsun'da

Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

8 Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

9 ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

Samsunsporlu o taraftar özür diledi

10 Samsunsporlu o taraftar özür diledi


SIRADAKİ HABER