Samsun Haber: Ensesinden 3,5 kiloluk kitle çıkarıldı

Samsun Haber: Samsun'da boynunda oluşan kitle ile 50 yıldır yaşayan 82 yaşındaki Yaşar Can, ameliyatla sağlığına kavuştu. 3 bin 580 gram ağırlığındaki kitle Atasam Hastanesi'nde yapılan operasyonla alındı

Ensesinden 3,5 kiloluk kitle çıkarıldı

Samsun’un Çarşamba İlçesi'nde yaşayan 82 yaşındaki Yaşar Can’ın, 30’lu yaşlarda iken boynunun arka tarafında bir kitle oluştu. Hızla büyüyen kitle yaklaşık 4 kiloya ulaştı.
Doktora gitmeyi hiçbir zaman düşünmeyen Yaşar Can, dev kitleyi 50 yıl boyunca vücudunda taşıdı. Üzerinde bir yara çıkınca verdiği rahatsızlıktan dolayı Atasam Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerini ardından Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Salih Zeki Pişkintarafından ameliyat olması gerektiği söylendi. İlk başlarda ameliyat olmayı düşünmeyen yaşlı adam ikna edilerek iki saat süren operasyon sonunda tıp dilinde "Lipomatöz" adı verilen yöntemle kitle başarılı bir müdahale sonucu alındı.

ADETA HAFİFLEDİM

3 bin 580 gram ağırlıkta, 23 santim çapındaki kitle patolojiye gönderildi. Operasyon ile ilgili olarak bir açıklama yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Salih Zeki Pişkin, hastanın genel durumunun iyi olduğunu kaydederek, "Yıllarca ihmal edilmiş, yıllarca boynunda gereksiz yere taşınmış, hiçbir zamanda şikayet edilmemiş bir vaka karşısında bizde şaşırdık. Yapılan operasyon ile bir nevi ağırlıktan kurtulmuş oldu” diye konuştu.
Yıllardır birlikte yaşadığı kitleden ayrılan Yaşar Can ise geçirdiği operasyondan bir hayli memnun olduğunu söyleyerek, "Adeta hafifledim. Üzerinde yara çıkana kadar beni rahatsız etmiyordu. 50 yılı aşkın benimle beraberdi, artık ayrıyız. 50 yıllık birlikteliğimizi sonlandırdık” dediEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

1 Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

2 Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

3 ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

4 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

Samsun'da bu ürün yok satıyor

5 Samsun'da bu ürün yok satıyor

Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

6 Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

Samsunspor taraftarı isyan etti

7 Samsunspor taraftarı isyan etti

Samsunspor'a bir darbe de kupada

8 Samsunspor'a bir darbe de kupada

Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

9 Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

Gürcistan'ın stat çimleri Samsun'dan

10 Gürcistan'ın stat çimleri Samsun'dan


SIRADAKİ HABER